Ознака: Абрамович

Црна хроника

Мртов пронајден парискиот адвокат на Абрамович

Познатиот француски адвоакат Оливие Мецнер, чиј клент меѓу другите познати личност беше и познатиот руски бизнисмен Роман Абрамович, е пронајден мртов во неделата во близина на неговиот дом во Франција, […]

Меѓународен фудбал

100 милиони фунти на располагање за трансфери во Челзи

Роман Абрамович не отстапува, по испаѓањето од Лигата на Шампионите како и неуспехот против Коринтианс, Русинот спреми нови 100 милиони фунти за преодниот трансфер период. Познати се и метите кон […]

Меѓународен фудбал

Фалкао и Волкот прва мета на Челзи

Роман Абрамович не се откажува, јануарскиот преоден-трансфер период ќе биде прилика да додатно го засили својот тим и створи екипа која во наредниот период ќе претставува сериозен натпреварувач на фудбалската […]

Меѓународен фудбал

Челзи му нуди 17 милиони евра на Гвардиола!!!

Роман Абрамович му понуди на Пеп Гвардиола 17 милиони евра годишно доколку од следната сезона го презеде тимот на Челзи. Доколку поранешниот тренер на екипата на Барселона ја прифати понудата […]

Меѓународен фудбал

Оби Микел го продолжи договорот со Челзи

Нигерискиот интернационалец од редовите на Челзи, Оби Микел, ја продолжи верноста со англискиот премиерлигаш на нов петгодишен договор. 25-годишниот фудбалер од средината на теренот стави потпис на нов договор со […]

Меѓународен фудбал

Азар стравува од рана елиминација во ЛШ

Белгискиот интернационалец во редовите на екипата на Челзи, Еден Азар, призна дека искуството во минатата сезона со Лил во Лигата на Шампионите не му остави убави сеќавања и не би […]

Меѓународен фудбал

Бенитез „СЕ ПОПИШМАНИ“, Лампард и Кол ќе останат во Челзи?

Тренерот на англискиот премиерлигаш Челзи, шпанецот Рафа Бенитез, изјави дека дошло до големо недоразбирање и дека тој не е човекот кој одлучува околу тоа дали Лампард и Кол би останел […]