Ознака: Албанија

Балкан

Пратеник изваден од домашен притвор за да гласа во албанскиот парламент

На седницата на албанскиот парламент на која со историски консензус беа одобрени уставните промени што го отвораат патот за имплементирање на реформите во правосудството, гласаше дури и пратеникот исклучен од […]

Вести

Во овие четири држави можете да возите со македонска возачка дозвола

Република Македонија со повеќе држави има склучено договори за реципрочно признавање на возачките дозволи.Во четири држави може да возите со македонската возачка дозвола без притоа да имате обврска за повторно […]

Вести

Спасов: Македонските граѓани можат да ги остварат правата од социјално осигурување во Албанија

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов денес оствари работна средба со својот албански колега, министерот за млади и социјална заштита, Бленди Клоси во Тирана, Република Албанија.Министерот за труд […]

Балкан

Тост 70 денари, голема пица 250 денари. Ова е цените за одмор во Албанија!

Одењето на летен одмор е секогаш поврзано со цените кои ги плаќаме за превоз до летното одморалиште, сместувањето, но пред сè и од локалните цени на самите плажи, рестораните и […]

Меѓународен фудбал

ЕП 2016: Франција со триумф над Албанија, еве каква е ситуацијата сега

Фудбалерите на Франција ја остварија втората победа на Европското првенство, откако ја совладаа репрезентацијата на Албанија со двата гола постигнати во дополнителниот период.Вечерва на мечот меѓу Франција и Албанија ги […]