Ознака: Албанија

Вести

Богојавление го прославија и Македонците во Албанија

Православниот празник Богојавление-Водици беше прославен насекаде низ Албанија каде што живеат православните Македонци, Мала Преспа, Голо Брдо, Врбник и во поголемите градови низ Албанија. Во Мала Преспа традиционално сите села […]

Балкан Вести

Вчера вечерта земјотрес ја стресе Албанија

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала синоќа во 20:27 часот бил регистриран во Албанија. Епицентарот на земјотесот бил на околу 30 километри северо-западно од Ѓирокастро, град во јужниот […]

Балкан

Се затвораат обложувалници и казина во Албанија: Сите кои ќе работат илегално, ќе бидат третирани како парцела со канабис

Од први јануари годинава во Албанија стапи на сила закон кој не наиде на одобрување кај повеќето граѓани во државата. Во Република Албанија од Нова година повеќе нема да има […]

Балкан Вести

Во автомобил во движење во Елбасан убиени три лица

Во вооружен напад врз возило во движење во градот Елбасан, Албанија убиени се три лица. Инцидентот се случил синоќа во 21:15 часот, кога три лица со калашњикови пукале во возилото со […]

Балкан Свет

По грешка Албанија го објави списокот на тајни агенти во Македонија, Грција, Србија и Италија!

Албанија по грешка на интернет ги објави тајните податоци за своите разузнавачи. Податоците кои протекоа на интернет се детални и ги има нивните имиња, марка на автомобил, регистрации, броеви на […]

Балкански убавици Видео

Албанската Мис Универзум со другари брутално претепа сооученик (видео)

Трејси Сејдини која во јуни е избрана за најубава Албанка деновиве се соочува со губење на титулата откако на социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како таа […]