Ознака: бебиња

Живот

Бебињата уште на шест месеци разбираат што им кажуваат родителите

Досега, научниците веруваа дека децата почнуваат да ги разбираат зборовите што им ги кажуваат родителите дури околу првата година од животот, но неодамнешното истражување покажа дека ова се случува уште […]

Живот

Научниците со интересно откритие: Бебето во стомакот на мајката плаче и сонува, а од 4-от месец го прават и ова

Бебињата се неисцрплива тема речиси од моментот на зачнување. Особено интересни се малку познатите детали поврзани за периодот на бременоста на нивната мајка. Занимавајќи се со овој период од животот […]

Живот

Некои бебиња родени од мајки позитивни на коронавирус, веќе имаат антитела

Научници од Британија откриле дека некои бебиња кои се родени од мајки позитивни на коронавирусот веќе имале антитела на болеста. Доктор Патрик Обрајан, претседател на Кралскиот колеџ на гинекологија, вели […]

Живот

Поубаво нешто немате видено: Овие бебиња ќе ви го стоплат срцето

Повеќето близнаци се најдобри пријатели. Тие, додека растат, споделуваат скоро сè. Но, нивната врска започнува пред раѓањето. Замислете само колку утеха имаат кога имаат некој друг во утробата на мајката […]