Ознака: Васил Пишев

Вести

Пишев: Странците го одбраа Заев бидејќи знаат дека власта и парите му се поважни од државата

Васил Пишев од ВМРО-ДПМНЕ, денес даде до знаење дека Република Македонија ќе добие претседател на Собранието кој што ќе биде по волја на граѓаните, а не производ на некаков хибриден […]

Вести

Пишев: Во програмата на СДСМ на 11 декември не пишуваше дека Заев има позитивни чувства кон странска платформа која бара промена на знамето, химната, јазикот или уставното уредување

Пратеникот Васил Пишев  на денешното  продолжение на конститутивната седница се обрати  до  својот колега Горан Манојловски, и праша зошто овој пат да му веруваме на СДСМ?Во продолжение ви го пренесуваме обраќањето […]

Вести

Пишев: Заев ја прифати платформата за да избега од кривични дела за поткуп, пуч и незаконско финансирање на кампања и делење тендери

Васил Пишев од ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието рече дека Тиранската платформа е прифатена од страна на Зоран Заев само за тој да избегне кривична одгогорност и да не се соочи […]

Вести

Пишев: Аболицираниот криминалец Заев кажа дека треба да се оди над Рамковниот договор

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Васил Пишев на денешната Собраниска седница истакна дека целта на Тиранската Платформа е да се редефинира уставното уредување на Република Македонија.-Пред некој ден Еди Рама и министерот […]

Вести

Коалицијата Рама, Бушати, ДУИ, БЕСА и Алијансата на Села бараат да има уставни промени, само Заев и СДСМ не знаат дека има платформа

Пратеникот Васил Пишев на денешното продолжение од конститутивната седница со реплика се обрати со Крсто Мукоски и  потенцираше дека изгледа само Заев и  СДСМ не знаат дека постои платформа.Во продолжение […]

Вести

Пишев: ДУИ неколку пати потврди дека Заев ја прифатил платформата во целост

Васил Пишев од ВМРО-ДПМНЕ денес на продолжението на Контитутивната седница  на Собранието на Република Македонија нагласи дека Зоран Заев сакајќи да ја избегне правдата и да ги скрие своите криминали […]

Политички партии

Зоран Заев и неговите соработници мора да одговараат за криминалот што го направиле

Зоран Заев и неговите соработници мора да одговараат за криминалот што го направиле, истакна денеска на прес конференција Васил Пишев од ВМРО-ДПМНЕ.Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата  Целата јавност […]