Ознака: војна

Видео Историја

Необјавено видео од 2001 год: Како се бранеше со ЛАВОВИТЕ Македонија?

Koнфликтoт од 2001 во Македонија е прилично котроверзна тема. Ова видео досега го имаат погледнато само малкумина, а е чувано во тајност цели 15 години. На овој јутјуб канал пред […]

Видео Контроверзни фајлови

Дали Русија може да изврши инвазија врз Европа? (видео)

Инфографик кој анализира дали Русија може да ја нападне Европа и каков ќе биде одговорот на НАТО. Во делови е помалку навивачки и помалку необјективно објаснето, па сепак решивме да […]

Вести

Руските Сухој летаат во близина на инцидентот помеѓу Русија и Украина

Ако внимателно погледнете ќе видите дека ситуацијата е сложена и на раб на војна. Претходно известивме за судирот на бродовите меѓу Украина и Русија. Сега погледнете видео од Сухоите кои […]

Вести

Украина и Русија започнаа поморска војна вечерва

Руската агенција за внатрешна безбедност ФСБ, објави дека по нарушувањето на државната граница на Русија од саботата утрото, во 19 часот по локално време во неделата (20 часот по македонско), […]

Вести

Бојко Борисов за Русија: Ако се оди војна, ќе се бориме на страната на НАТО

“Ако се случи војна, руските ракети се насочени кон Бугарија”, изјави премиерот Бојко Борисов пред bTV. Тој истакна дека на сите средби на НАТО – Русија се наведува како главна […]

Избор на уредникот

За оваа руска специјална единица ретко се збори, а таа е најсурова

Регрутите во руската специјална единица “Спецназ” наводно минуваат низ страшни тренинзи и потенцијално смртоносни процеси на иницијација. Британската истражувачка агенција “Белингкет” објавила дека еден од осомничените за случајот со труењето на […]