Ознака: вработување

Издвојуваме

Аплицирајте: Плата 25 000 денари, Пивара Скопје вработува комерцијалисти низ цела Македонија!

Сакате вработување или промена на работното место? Погледнете ги денешните огласи…Пивара Скопје вработува комерцијалисти-унапредувачи на пазарот на територијата на цела Македонија. Работна позиција исполнета со комуникација, предизвици и можност за […]

Вести

Амфенол започна со изградба на НОВА – трета фабрика во земјава

Американската компанија Амфенол започна со изградба на  нова –трета фабрика во земјава. Според планот фабриката заедно со четвртиот производствен погон ќе биде готов до средината на идната година. Во неа […]

Вести

Димовски: 7.000 евра за земјоделски бизнис и отворање на нови работни места

Носителот на листа во Изборната единица 3 од Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на денешната прес-конференција во Кочани промовираше две мерки од Програмата на Коалицијата кои […]

Вести

Катица не запира со вработувањето: Се шири кланот на СДСМ во СЈО!

Катица Јанева не запира со вдомување и вработување на партиски кадри на СДСМ во Специјалното јавно обвинителство.Од неодамна на платниот список на Катица Јанева и СЈО се наоѓа и Миле […]

Вести

Димовски во Велес: 3.500 наши сограѓани минативе години добија работни места, инвестициите продолжуваат

Над 2.500 активисти на ВМРО-ДПМНЕ  ќе почнат со своите активности подготвителни за следната изборна кампања и целта ни е да имаме позитивна кампања, ќе зборуваме и за концептите и за […]

Вести

Груевски: Вработеноста зголемена за 160.000 вработиени во последните 10 години

Продолжуваме да работиме на намалување на неварботеноста и покрај отворените 160 илјади работни места во изминатите 10 години. Отворањето нови работни места, останува нашата цел, изјави денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ […]

Вести

Во периодот од 2006 до 2016 година невработеноста во Скопје е намалена за над 49 проценти

Покрај намалувањето на невработеноста во нашата држава, сакаме да направиме секое работно место да е погодено за секој барател на работа. На тој начин не само што се обезбедува добар […]