Ознака: Гвардиола

Меѓународен фудбал

Мајка му на Гвардиола почина од КОРОНАВИРУС, потврди Манчестер Јунајтед

Мајка му на Гвардиола почина од КОРОНАВИРУС, потврди Манчестер Јунајтед Мајката на Пеп Гвардиола почина на 82-годишна возраст од коронавирусот, потврдија од Манчестер Сити. Долорите Сала Карио почина во Барселона […]

Меѓународен фудбал

Ниту Челзи, ниту Сити – Пеп го презема Баерн?

Пеп Гвардиола од наредното лето ќе биде тренер на Баерн Минхен, пренесува „Тајмс“. Јуп Хејнкес е во последната година од својот договор со екипата на Баерн Минхен, а се шпекулира […]

Меѓународен фудбал

Челзи му нуди 17 милиони евра на Гвардиола!!!

Роман Абрамович му понуди на Пеп Гвардиола 17 милиони евра годишно доколку од следната сезона го презеде тимот на Челзи. Доколку поранешниот тренер на екипата на Барселона ја прифати понудата […]

Меѓународен фудбал

Агентот на Гвардиола: Пеп има договор со Сити, ќе земе некои играчи од Барса

Франсоис Галардо и порача на Барселона дека треба да биде загрижена. Британскиот таблоид „Сан“ пласираше приказна дека на тренерската клупа на Манчестер Сити од следната сезона ќе седне Жозе Мурињо. […]

Меѓународен фудбал

Берлускони: Сити „се договори“ со Гвардиола

Првиот човек на екипата на Милан, Силвио Берлускони, изјави дека Манчестер Сити има план во иднина да го доведе Пеп Гвардиола. Според зборовите на Берлускони, Манчестер Сити го спрема теренот […]

Меѓународен фудбал

Меси: Гвардиола може да успее во секој клуб

Свесен дека неговиот поранешен тренер константно се поврзува со многу клубови во Европа, аргентинецот Лионел Меси разбира зошто Пеп Гвардиола е премногу баран од европските-светски фудбалски гиганти. Поранешниот тренер на […]