Ознака: девојки

Мода

Повторно во тренд: Чантата што нема да можете ја испуштите од раце летово!

Ви ја претставуваме чантата што жените ширум светот ја обожаваат годинава. Станува збор за плетената чанта што одамна не е резервирана само за на плажа. Во текот на летото, таа […]

Мода

5 модели на панталони што летово ќе бидат попопуларни од фустанчињата и здолништата

Голем број жени за време на летните месеци ги туркаат своите панталони во задниот дел од шкафот, но изгледа дека оваа година правилата се менуваат. Летните панталони овозможуваат голем број […]

Мода

Ловато докажува дека слабите девојки веќе „не се интересни“

Американската пејачка и актерка, Деми Ловато, неодамна доби многу комплименти кога објави фотографија во проѕирна блуза и го покажа цврстиот стомак. Таа им се посветила на тренинзите после рехабилитацијата, откако […]

Живот

Луѓето кои носат очила се навистина попаметни од останатите?

Луѓето кои носат очила, на прв поглед изгледаат како да се попаметни од другите, а според научниците, се чини дека тука има нешто повеќе отколку само впечаток. Експертите од Универзитетот […]

Живот

Сите девојки треба да го стават ова под перница, а во сабота да замесат тесто за Водици

Богојавление Водици е еден од најголемите и најтешки христијански празници. Според Библијата, на овој ден се отворило небото и се слушнал божјиот глас. Според верувањата и обичаите, сите немажени девојки […]

Живот

Жените со мали гради имаат неколку предности

Градите на жените играат огромна улога во машката фантазија и тоа не е никаква новост. Но, фактот дека емотивната потреба на мажите ја одредува големината на градите на нивните избранички, […]

Живот

Жените повеќе сакаат мажи со диплома

Податоците од истражувањето на Техничкиот Универзитет Квинсленд во Австралија покажуваат дека образованието е најважна карактеристика, која денешните жени ја бараат кај мажите. Во студијата која опфатила 40.000 корисници на интернет […]