Ознака: диета

Здравје

Здрава храна што треба да ја избегнувате доколку сакате да ослабете

Кога сакаме добро да се грижиме за нашето тело, првата работа на која помислуваме е овошјето како нискокалорична и здрава храна, јадејќи ја за ужина, па дури и наместо вечера. […]

Здравје

Неделно мени што го намалува крвниот притисок

Хипертензијата е најзначаен фактор на ризик за голем број кардиоваскуларни болести и состојби што можат да бидат фатални. Покрај редовната терапија со лекови, голема улога игра и здравата и урамнотежена […]

Нега и убавина

Диета која помага при промена на времето: Во март е идеално да конзумирате храна од оваа листа!

На многу луѓе им е тешко да се навикнат на нагли промени на температурата во крвотокот, а лекарите веруваат дека можете да му помогнете на телото да се навикне на […]

Здравје

Грешки во слабеењето: Никогаш не треба да започнувате ваква диета!

Кој започнува диета, обично е многу мотивиран на почетокот. Сепак, неколку работи можат да го уништат успешниот почеток Кога почнувате диета, треба да обрнете внимание на следниве работи Колку пати […]

Живот

Девојка која има 114 килограми и момче кое е двојно послабо од неа: Ги понижуваат и ги навредуваат на социјалните мрежи, а тие…

Канада, во Отава и кога речиси се опростила од својот љубовен живот и мислела дека засекогаш ќе остане сама, се случило чудо. Се запознала со фитнес инструкторот Мет Монтгомери, во […]

Живот

ДАШ ДИЕТА се смета за НАЈДОБРА диета повеќе од 10 години: Регулира ВИСОК ПРИТИСОК, ТОПИ КАЛОРИИ..

Уште во 1992 година, студија на Американскиот институт за здравство докажа како промените во исхраната можат да го намалат крвниот притисок. Бидејќи негативно влијае на здравјето на кардиоваскуларниот систем и […]

Кулинарство

Мафини од бадемово брашно! Идеално колаче за оние кои се на диета!

Мафините направени од брашно од бадем не содржат лактоза или пченица, поради што се варат лесно, пишува австралискиот портал „најдобри рецепти“. Состојки: 2 чаши брашно од бадем 2 лажички прашок […]