Ознака: диета

Нега и убавина

Рестриктивна диета vs. здрава исхрана: Кои се разликите и што е подобро?

Ако некогаш сте се обиделе да ослабите, тогаш јасно ви е колку е тешко да ја задржите новата тежина. Проблемот е што за оваа цел, најверојатно сте пробале некоја диета […]

Нега и убавина

Експресна диета со домати: Топи килограми за само неколку денови

Доматите се веројатно меѓу најчестите, најбарани и најпопуларни зеленчуци во светот. Според многумина, доматите се всушност овошје, но заради нивниот одличен вкус, спорот за овошје или зеленчук останува во позадина. […]

Занимливости

Имал 317 килограми и животот му висел на конец: Нема да верувате каква трансформација доживеа овој човек

Сал Парадисо (39) од Флорида тежел 317 килограми, но откако решил да ги промени навиките во исхраната, изгубил 219 килограми и ја постигнал посакуваната тежина. До 31 година, тој бил […]

Кулинарство

Диета со тиквички- За девет дена и до четири килограми помалку

Не го исцрпувајте организмот со гладување или строги диети, туку обидете се прво да го исчистите телото од токсините, а потоа да ги изгубите килограмите со тиквички. Нутриционистите ги препорачуваат […]

Нега и убавина

Без строги правила и без гладување: Оваа диета е полн погодок

За успешно намалување на килограмите не секогаш е најважно намалувањето на внесот на калориите, туку значајна улога игра и изборот на храна која лесно се вари. Посебно внимание треба да […]

Живот

Диета со јајца: Дали може да ослабете 4,5 килограми за 7 дена?

Има разни верзии на диетата со јајца и сите ветуваат значително губење на вишокот килограми. Дали навистина може да постигнете резултати со режим на исхрана базиран на јајца? Gravity Transformation […]

Нега и убавина

Летна диета со краставица – може да намалите 5 килограми за 10 дена

Во комбинација со физичка активност, можете да намалите и до 5 килограми за само 10 дена. Основата на диетата е салата од краставица, која може да се јаде секојпат кога […]

Здравје

Доведете го вашето тело во топ форма за само 3 седмици – сè што ви е потребно е ова овошје

Доведете го вашето тело во топ фома за само 3 седмици – сè што ви е потребно е ова овошје Темата на едно од последните истражувања спроведени на Универзитетот во […]

Живот

Невозможно е да ослабите сè додека не ги прифатите овие 9 тешки вистини

1. Телото работи против вас Кога се обидувате да изгубите тежина, не се борите само со желбите, туку и со сопственото тело. Губењето тежина го намалува нивото на хормонот лептин, […]

Живот

Истражување откри 20 причини зошто жените итно започнуваат диета

„Понекогаш само фотографијата е доволна за луѓето да признаат дека имаат проблеми со тежината. Повеќето луѓе не веруваат дека би можеле да се опуштат и да достигнат толку килограми“, рече […]

Здравје

Диета со кајсии: Ќе намалите килограми, но тоа не е најважното

Кајсиите ја стимулираат активната работа на нашиот имунитет, кој помага на телото ефикасно да се справи со патогените вируси и бактерии. Освен тоа, содржат растителни влакна кои ја регулираат дигестијата […]