Ознака: Исповед на жена

Живот Занимливости

Ме лечеше со „интимни односи“ додека маж ми чекаше надвор: Исповед на жена на која овој гатач и го уништил животот

Гатачите во Србија се служат со секакви методи да им „помогнат“ на напатените луѓе кои им се обраќаат, а пред се да ги наполнат своите паричници. Некои од нив имаат […]

Балкан

Ужасна исповед на Билјана: Мажот ме силуваше пред детето, ми ги гореше очите со фен и ме тераше да јадам измет…

Билјана Чавиќ која пред 10 години ја злоставувал поранешниот сопруг, поминала низ пекол. На почетокот во бракот било се во ред, навела Билјана од Србија за ТВ Пинк.- Беше доста […]

Живот

Ужасна исповед на жртва на насилство: Ме удираше со чекан во глава, а нашата тригодишна ќерка…

Драгана Драгоевиќ (35) од Бор, која е во инвалидска количка од својата девета година, се одлучи да прозбори за страшното злоставување кое три години го трпи од својот маж Ненад.Во […]

Живот

Исповед: Маж ми ми призна како сум го освоила – Да го знаеше ОВА, никогаш немаше да се ожени со мене…

Ви носиме една интересна исповед или приказна, како сакате, од анонимна жена од Белград. Јас мојот сопруг го воодушевив уште на првата наша средба. Имено мојот сопруг во една прилика неодамна […]

Живот

Исповед на жена која спиела со свекорот: „Чекав мојот сопруг да заспие, зарчи и конечно да се појави мојот свекор“

Ниту како дете, а ниту како возрасна, а подоцна ни како мажена жена, не сакав да спијам сама во креветот. Поради тоа тешко ми паднаа отсуствата на сопругот. Ги мразев […]