Ознака: коалиција за подобра македонија

Вести

СНИМКИ ОД ДРОН: Прослава на победата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија

По прес-конференцијата на ДИК, на која официјално беше потврдено дека со 51 освоен мандат ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија се победници на овие предвремени парламентарни избори граѓани масовно излегоа […]

Вести

Груевски: ВМРО- ДПМНЕ е победник на овие избори!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски им честиташе на сите граѓани за успешно спроведените избори. -Македонија повтoрно имаше фер, демократски и кредибилни избори. Честитки за сите граѓани кои гласаа на овие […]

Вести

Груевски: Како татнеж се слушаше нашиот повик за зачувување на Македонија, во недела народот ќе се спротивстави на црното сценарио

Илјадници луѓе ги слушнаа нашите пораки, како татнеж се слушаше нашиот повик до сите вас да ја зачуваме Македонија, и мора да успееме. Уште само еден ден до големата победа […]

Вести

МОЌНО ВИДЕО од Прилеп најавува голема победа на ВМРО-ДПМНЕ!

Снимка од дрон!Моќно видео од Прилеп кое најавува голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и владејачката коалиција.Моќно видео од Прилеп кое најавува голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и владејачката коалиција.

Вести

СНИМКА ОД ДРОН: Цел Прилеп на нозе, еуфоричен завршен митинг на владејачката коалиција

Дронот на ТВ НОВА прелета над Прилеп, каде митинг одржа Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ВМРО-ДПМНЕ.На митингот можат да се видат над 15.000 поддржувачи на владејачката партија. Прилеп е […]

Вести

ФОТО: Масовен митинг во Прилеп- над 15 илјади граѓани со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

Завршниот митинг на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва се одржува во Прилеп. Градот под Марковите кули дава масовна поддршка за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на […]

Вести

Милошоски: Во 1903 во Крушево се удрија темелите на Република Македонија, во 2016 тука ќе ја одбраниме самостојна и суверена

-Во 1903 во Крушево се удрија темелите на Република Македонија, а во 2016 година во Крушево ќе ја одбраниме самостојна и суверена Република Македонија, победуваме со 63 пратеника и ние […]

Вести

Груевски: Се ближи крајот. Поминаа 2 и пол години, има уште 2 дена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми, која се одржа денес (09.12.2016), во просториите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци, при што се обрати г. Никола Груевски, претседател на  […]