Ознака: лимон

Кулинарство

Ручек во едно тавче – фахитас со пилешко месо, лимон и зеленчук

Доколку сакате вкусен и едноставен летен ручек кој не подразбира премногу труд и време во готвењето, имаме идеален предлог. Вкусни, крцкави тортиљи со свежи пилешко месо и зеленчук. Се подготвува […]

Здравје

Кисел, вкусен и многу корисен: Не сте знаеле дека лимонот може да ви помогне за овие работи

Лимонот нуди навистина големи можности за природната козметика. Сепак, треба да се има во предвид следново: лимонот може да предизвика прекумерна чувствителност на кожата, на сончева светлина, па не се […]

Здравје

Најмоќен природен напиток: Го чисти телото од маснотии и наталожени токсини во рекорден рок

Овој напиток во себе ги содржи сите потребни витамини и минерали, а истиот добро ќе му дојде на организмот по обилно консумирање на храна или нездрав начин на живот. Со […]

Кулинарство

Пченкарни лепчиња со мед од рузмарин и лимон

Овој рецепт за пченкарни лепчиња доаѓа од домородните Американци, а погледнете како можете да ги подготвите и вие. Пченкарни лепчиња со мед од рузмарин и лимон Потребни состојки: За лепчињата: […]

Кулинарство

Не фрлајте ја кората од лимонот: Искористете ја во овие јадења за да добиете вкусен оброк

Лимонот е најдобриот извор на витамин Ц и тој ги штити здравјето и имунолошкиот систем, а тоа е клучно за вас во овој период на владеење на коронавирусот. Но, кората […]

Живот

Лимонада и цинк – напиток кој задолжително мора да го консумирате овој период, а еве и зошто

Доколку имате симптоми на коронавирус или едноставно ве гребе грлото поради алергија или обична настинка, експертите советуваат да внесувате што повеќе течности во организмот. Течностите спречуваат дехидратација на телото која […]

Живот Љубов и секс

Како да направите природна вијагра со само 3 состојки

Лубеницата е една од најздравите намирници во светот и секако, еден од нашите омилени десерти во текот на топлите летни ноќи. Сепак, ова вкусно овошје во комбинација со уште 2 […]

Живот

Овој напиток ги топи вашите килограми со неверојатна брзина, а воедно е и исклучително здрав

Состојките на овој неверојатен напиток можеби нема да ви се допаднат, но докажано е дека е делотворен пијалак кој многумина го тестирале и ја довеле својата линија на тело до […]