Ознака: лук

Живот

Најголемата грешка која ја правите со лукот и така ги убивате неговите антиканцерогени дејства

Следниот пат почекајте барем 15 минути пред да го подготвувате лукот. Веднаш го ставате лукот во тенџере или тава штом го исчистите? Грешите! Најдобриот начин да ги добиете сите антиканцерогени […]

Кулинарство

Солено смути за добро утро-ќе ве држи сити, а не дебелее

Смути кое е поразлично од сите други. Солена варијанта: СОСТОЈКИ: 1 краставица пола шолја вода 1 шолја јогурт 1 лук по желба ПОДГОТОВКА: Излупете ја и ситно исечете ја краставицата, […]