Ознака: манчестер

Вести

Џејн Тејлор, 50-годишна мајка е последната потврдена жртва на терористичкиот напад во Манчестер

Џејн Тејлор, 50-годишна мајка на три деца е последната потврдена жртва на терористичкиот напад во Манчестер, во кој загинаа  22 лица.Како што јавуваат британските медиуми, таа на концертот на американската […]

Вести

Апсења во Манчестер во врска со терористичкиот напад

Британската полиција соопшти денеска дека утринава уапсила три лица, во рамки на широката истрага што е покрената по терористичкиот напад во понеделникот, доцна навечер.Идентитетот на уапсените не се соопштува, освен […]

Црна хроника

Семејството на Гвардиола било на кобниот концерт во Манчестер

Сопругата Кристина и ќерките Валентина и Марија биле во публиката во шок по грозоморниот настан. Во шок сум. Не можам да верувам што се случи. Моето сочуство до семејствата и […]

Вести

Сочувство и од Кралицата Елизабета за жртвите во Манчестер

Британската кралица Елизабета денеска изрази сочувство до сите кои се погодени од самоубиствениот напад на концертопт на американската пејачка Аријана Гранде во Манчестер, при што загинаа 22 лица.– Цела нација […]

Вести

Најдете ми ја ќерката, нејзиниот телефон веќе не ѕвони

По ужасната експлозија која се случила синоќа во Манчестер, очајната мајка преколнува за информации за нејзината ќерка Оливија Кампбел, која уште не се вратила по инцидентот на концертот на Аријана […]