Ознака: манчестер

Вести

Исчезнатите по терористичкиот напад во Манчестер се бараат преку социјалните мрежи

Корисниците на социјалните мрежи помагаат во потрагата за лицата кои исчезнаа по експлозијата во Манчестер. Објавени се фотографии и имиња, а меѓу исчезнатите има и деца.Градската управа и градоначалникот Енди […]

Вести

Ова е првата идентификувана жртва од нападите во Манчестер

Шеснаесет годишната Георгина Каландер е првата идентификувана жртва во нападот на концертот на Аријана Гранде во Манчестер.Оваа тинејџерка непосредно пред концертот на својот идол, на својот Твитер профил напишала дека […]

Вести

Меј и Корбин ја прекинаа изборната кампања по нападот во Манчестер

Британскиот премиер Тереза Меј и лидерот на опозициската Лабуристичка партија Џереми Корбин постигнаа спогодба да ја прекинат изборната кампања по терористичкиот напад во Манчестер, во кој загинаа 19 лица.Корбин посочи […]

Меѓународен фудбал

Де Геа: Среќен сум во Манчестер Јунајтед

Еден од најдобрите играчи на Манчестер Јунајтед во првиот двобој од осмина финалето на Лигата на шампионите против Реал Мадрид, голманот Давид Де Геа, ги отфрли тврдењата дека наскоро би […]

Меѓународен фудбал

Јунајтед во Истанбул без Руни, Ван Перси, Фердинанд, Сколс, Гигс…

Тренерот на Манчестер Јунајтед одлучи да ги одмори своите најголеми ѕвезди во пресрет на натпреварот во Турција кај Галатасарај. На пат ќе земе млади, помалку развиени сили. Со оглед на […]

Меѓународен фудбал

Роналдо бира помеѓу Манчестер и Париз?

Шпанските медиуми се повеќе и повеќе пишуваат за наводната преселба на Кристиано Роналдо во Англија односно Франција, како потенцијални тимови се споменуваат неговиот  поранешен клуб Манчестер Јунајтед, тимот на Манчестер […]