Ознака: металург

Локална самоуправа

Каратистите на Металург на прием кај градоначалникот

Градоначалникот Тони Трајковски ги прими членовите на карате клубот Металург, кои на 3 и 4 јуни учествуваа на Европското првенство за региони во Приштина и им честиташе за големиот спортски […]

Сцена

Поранешен ракометар на Металург се сликаше како од мајка роден

Поранешниот ракометар на македонскиот ракометен вицешампион Металург, Србинот Дарко Ѓукиќ, на несекојдневен начин ја прослави титулата шампион на Полска со тимот на Киелце.Тој се фотографираше како од мајка роден, а […]

Ракомет

Металург ги одреди цените на влезниците за мечот со Киелце

На својата седница во проширен состав, УО на Металург донесе одлука продажбата на влезниците за четвртфиналниот натпревар против екипата на Киелце да започне в сабота, 13 април, во 12 часот, […]

Ракомет

Ракчевиќ го продолжи договорот со Металург

Црногорскиот репрезентативец Младен Ракчевиќ го продолжи договорт со Металург, бјави клубот на својата интернет страница.Кружниот напаѓач, во четвртокот, ставил потпис на новиот договор, според кој во Металург ќе остане уште […]

Ракомет

Металург во Минск против Динамо во Лигата на шампиони

Ракометарите на Металург, во четврток во Минск, ќе го одиграат првиот осмина финален натпревар во Лигата на шампиони. Домаќин на Металург ќе биде најдобриот белоруски тим Динамо.Играчите на Металург од […]

Ракомет

Од среда се менуваат сезонските билети за натпреварот Металург – Динамо Минск

Ракометниот клуб Металург информира дека, од среда, почнува продажбата на влезниците за натпреварот Металург – Динамо Минск, за сите оние кои поседуваат сезонски билети за групната фаза од Лига на […]

Ракомет

ИХФ ќе им дели паричен надомест на ракометарите кои учествуваа на СП

Светската ракометна федерација (ИХФ) ги објави износите што им следуваат на играчите кои настапија на Светското првенство во Шпанија, и на нивните клубови. Надоместокот се однесува на сите денови поминати […]

Ракомет

Победа на Металург, реми на Вардар Про

Ракометарите на Металург забележаа победа на Цетиње против Ловќен, додека Вардар Про освои бод во Прешов против Татран, во натпреварите од 14.коло во СЕХА лигата. Металург против домаќинот Ловќен победи […]

Останати спортови

Металург против Динамо Минск во осмина финалето во ЛШ

Металург, за противници во осмина финалето во Лигата на шампиони ги добија ракометарите на Динамо Минск, беше одлучено со ждрепката која во вторникот се одржа во седиштетот на ЕХФ во […]

Ракомет

ЛШ: Против кого ќе игра Металург во осмина финалето

Ракометарите на Металург, во вторник, ќе до дознаат името на противникот, со кого ќе играат во осмина финалето во Лигата на шампиони. Македонскиот првак, за противник може да добие една […]

Ракомет

Егзибиција на Металург против Силкеборг

Ракометарите на Металург ја потврдија втората позиција во Ц групата, во Лигата на шампиони, откако во 10.коло го победија Силкеборг со 32:18 (18:14).Натпреварот немаше резултатско значење, бидејќи Металург по саботниот […]