Ознака: надал

Останати спортови

Надал се врати на четвртото место на АТП листата

Титулата која ја освои на Мастерс турнирот во Индијан Велс, го врати Рафаел Надал на четвртото место на АТП листата.Надал на четвртото место ја замени позицијата со сонародникот Давид Ферер, […]

Останати спортови

Надал и Шарапова победија во Индијан Велс

Рафаел Надал, го освои првиот голем трофеј по враќањето на тениските терени, откако поради повреда на коленото паузираше повеќе од седум месеци.Шпанецот, во финалето на Мастерс турнирот во Индијан Велс, […]

Останати спортови

Надал супериорен против Федерер

Рафаел Надал убедливо го победи Роџер Федерер со 6:4, 6:2, со што избори пласман во полуфиналето на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Тенисерите кои ја одбележаа последната деценија во светскиот […]

Останати спортови

Видео: Девојче без трема против Надал

На тениската егзибиција, во понеделник, во „Медисон Сквер Гарден“, во Њујорк, едно девојче ги освои срцата на навивачите.Девојчето во игра на двојки заедно со Хуан Мартин дел Потро ги ’победи’ […]

Занимливости

Надал од нарко бандите го обезбедуваат 4.000 полицајци

Мексико е држава со најголема стапка на криминал во светот, поради тоа и властите во државата на највисоко можно ниво ги подигнаа безбедносните мерки на тенискиот турнир во Акапулко. Прв […]