Ознака: ница

Црна хроника

Се нашол лице в лице со терористот: Потресна исповед на преживеан

Се шетавме на Променадата и одеднаш луѓето почнаа да трчаат, раскажуваат сведоци за трегедијата во Ница, во која живото го загубија повеќе од 80 лица.Доминик Молина и нејзиниот соприг го […]

Сцена

Ријана била во Ница за време на терористичкиот напад

Најмалку 84 лица загинаа во терористичкиот напад во Ница, кога терорист со камион влета во маса народ што го следела огнометот по повод прославата на Денот на паѓањето на Бастилја.Познатата […]

Вести

ВИДЕО: Извикувал „Алах Акбар“ додека ги газел луѓето

Терористот кој го изврши масакрот во Ница, според првичните информации бил 31-годишен маж кој имал туниско државјанство.Мотивите поради кои го извршил овој со сега незапаметен масакр, суеште не се познати, […]

Вести

Терористички напад во Ница: Камион влета во толпа, над 80 загинати и 100 повредени-ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ

Најмалку 80 лица се загинати и најмалку 100 се повредени во терористичкиот напад што вчеравечер се случи во Ница.Имено, на прославата за Денот на Бастиља, кој се слави на 14 […]