Ознака: ница

Црна хроника

ФОТО: Еве како се движел камионот во Ница!

Шпанскиот весник „Ел Паис“ објави мапа од смртоносната возење на наоружаниот маж кој во францускиот град Ница уби најмалку 84 , откако камионот го насочи кон минувачите на променадата.Мапата на […]

Вести

???????? ?? ????????? ?? ????? ? ????

Целокупната македонска јавност во шок, со згрозеност и со огромна тага ја прими веста за терористичкиот акт кој доцна синоќа се случи во градот Ница. Дозволете ми да го изразам […]

Вести

На социјалните мрежи очајно се бараат исчезнатите во масакрот во Ница

Терористичкиот напад во Ница однесе најмалку 84 животи, додека над 100 лица се сместени во болница. Бидејќи идентитетот на жртвите не е објавен се уште, голем број семејства преку социјалните […]

Вести

Во Франција прогласена тридневна жалост

Тридневна национална жалост е прогласена во Франција, почнувајќи од утре, па до понеделник, објави денеска францускиот премиер Мануел Валс.Тој го изјави тоа по вонредната седница на Советот за одбрана свикана […]

Вести

МНР со сочувство и информации околу безбедноста на македонските граѓани во Ница

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичкиот напад во Ница, Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го […]

Вести

Амбасада во Париз: Нема информации за загинати македонски државјани

Нема загинати или повредени македонски државјани во терористичкиот напад во Ница. Од Амбасадата на Македонија во Париз велат дека немаат никакви информации за наши луѓе и дека се во постојан […]