Ознака: облаци

Вести Македонија

Какво време не очекува до крајот на годината?

Облаци, дожд и релативно високи температури за овој период, ете тоа се прогнозите до крајот на годинава. Температурите воглавно ќе се движат од нулата до 10-тиот степен, кои на почетокот […]

Вести

Какво време не очекува денес?

Македонија денеска ќе биде под влијание на студен и влажен бран од северозапад, а времето ќе биде облачно, студено и ветовито со врнежи од дожд. На повисоките места и на планините ќе […]

Вести

Викенд временска прогноза

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаби локални врнежи од дожд, претежно во југоисточните делови.Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од седум до 13. […]

Вести

Спремете се за многу дожд, доаѓа и снегот

Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет и услови за магла наутро по котлините ќе продолжи во наредниот период.Пообилни врнежи и пад на температурата се очекуваат […]

Вести

Врнежи од дожд и силен ветер!

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер. Пообилни врнежи се очекуваат во текот на ноќта и тоа во […]

Вести

Денес времето променливо облачно, а од сабота…

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со појава на утринска магла и ниска облачност по одделни котлини. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб ветер од западен […]

Вести

Какво време не очекува денес?

Најниска температура изутринава во седум часот во Македонија е измерена во Берово, каде што се регистрирани минус седум степени, по што со минус четири степени следат Скопје, Струмица, Тетово и […]

Вести

Какво време не очекува денес?

Минусни температури изутринава се ргистрирани во повеќе места во Македонија. Најстудено е во Берово каде што се измерени минус шест спепени, во Маврово и Лазарополе минус пет, во Крива Паланка […]

Вести

Погледнете какво време не очекува во текот на неделата

Од утре во Македонија времето ќе биде претежно сончево и студено со ниски утрински температури, кои на повеќе места ќе се спуштат под нулата, соопшти Управата за Хидрометеоролошки работи.Најстудено ќе […]

Вести

Нестабилно време со пороен дожд

Поголема нестабилна воздушна маса проследена со интензивен пороен дожд и грмежи во моментов има во гевгелиско, Богданци и Валандово, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 16 часот.– Друго […]