Ознака: полиција

Вести

СЗО: Нов вид на коронавирус пронајден во Данска, Холандија и Австралија

Новиот вид на коронавирус, што се појави на југоистокот од Англија, е пронајден и во Данска, Холандија и Австралија, информира денеска техничкиот директор на Светската здравствена организација, Марија ван Керхов. […]

Вести

Во водите на прилепското вештачко езеро изутринава е пронајдено телото на исчезнатата 50-годишна прилепчанка

Во водите на прилепското вештачко езеро изутринава е најдено безживотното тело на 50-годишната прилепчанка која исчезна кога излегла од својот дом околу 23 часот на 16 декември. Според Дарко Неданоски, […]

Вести

Белгиска политичарка ги објави по грешка цените на вакцините

Иако многу граѓански здруженија и парламентарци бараат транспарентност, зашто вакцините се плаќаат со пари од даночните обврзници, од Комисијата одбиваат да ги кажат цените укажувајќи оти тоа е тајна зашто […]

Вести

Во болниците има 1.348 пациенти заразени со КОРОНА ВИРУСОТ

Во болниците има 1.348 пациенти заразени со КОРОНА ВИРУСОТ Министерството за здравство соопшти дека, од болниците низ земјава, после Скопје најмногу хоспитализирани пациенти позитивни и суспектни на ковид-19 има во […]

Политички партии

Тимчо Муцунски е заразен со КОРОНА ВИРУСОТ

Тимчо Муцунски е заразен со КОРОНА ВИРУСОТ Тимчо денеска објави: Пред малку добив резултат дека сум позитивен на COVID-19. Чувајте се и чувајте ги вашите семејства. Вирусот воопшто не е […]