Ознака: полиција

Вести

Денеска се починати 24 лица, и регистрирани се 984 нови случаи на КОРОНА ВИРУСОТ

Во последните 24 часа се направени 2995 тестирања, а регистрирани се 984 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 398 -Куманово 47 -Дебар 11 -Штип 46 -Прилеп 59 -Тетово 44 -Струга […]

Вести

Волстрит журнал со шокантни информации: Коронавирусот кружел околу американците пред да избие во Кина

Според најновите истражувања, вирусот корона бил присутен во САД пред да се појават првите случаи во Вухан, Кина, кој досега се сметаше за извор на вирусот. Ова е заклучено врз […]

Вести

Доктор од Крушево и медицинска сестра од Битола починаа од ковид-19

Доктор од Крушево и медицинска сестра од Битола починаа од ковид-19 Доктор Вангел Трајчулески беше хоспитализиран десетина дена во инфективната клиника, а денеска почина. На овој маглив декемвриски ден не […]

Балкан

ПАЦИЕНТ ЗАРАЗЕН СО КОРОНА СКОКНА ОД ЗГРАДА НА БОЛНИЦА И СЕ УБИ: Ова е петти ваков случај, се лекувал 10 дена

60-годишен пациент со коронавирус скокнал од прозорецот на една болница во Тирана, а ова е петти пациент кој си го одзеде животот на тој начин. Тоа се случило нешто по […]

Балкан

ХАОС ВО КОСОВО! Избувнала општа тепачка! Едно лице е тешко повредено, биле користени ножеви, боксирачи и шипки!

Едно лице е тешко повредено во тепачка во Подуево, во која учесниците користеле ножеви, метални боксирачи и шипки, соопшти денеска косовската полиција. Тепачката се случила на улицата Џемајл Мустафа во […]

Живот Здравје

Ковид 19 се ширел низ целиот свет многу пред да избувне во Кина! Луѓето без симптоми се помалку заразни

Според најновите истражувања, вирусот корона бил присутен во САД пред да се појават првите случаи во Вухан, Кина, кој досега се сметаше за извор на вирусот. Ова е заклучено врз […]