Ознака: поплава

Вести

Струмица како Венеција: Градот се дави поради негрижата на Заев

Дождот во Струмица предизвика поплави во градот каде градоначалник повеќе од 11 години беше претседателот на СДСМ Зоран Заев.Поплавени куќи, улици и поројот „Крушевска Република“ се само дел од сликите […]

Балкан

Страшна поплава – луѓето со неверување гледаа додека им исчезнуваа автомобилите

Нови Сад под вода – таква е денешната слика на градот во Србија во кој по улиците течекле реки, па се формирале „езера“ кои ги голтале автомобилите.Во спасувањето на возачите […]

Вести

Се продолжува времениот престој на поплавените до 1 април

Владата на седница донесе одлука до 1 април да се продолжи рокот за времениот престој на лицата од поплавените подрачја во Државниот студентски дом „Томе Стефановски-Сениќ” и Центарот за образование и […]

Вести

ВИДЕО: Двајца мртви откако торнадо го погоди Рим

Драматично торнадо го зафати завчера Рим и неговата околина, при што загинаа најмалку двајца, а десетици други се повредени.Четириесет и седумгодишен маж загинал во Лидисполи откако се срушиле два ката […]

Вести

Турција испрати нова помош за поплавените од Скопје

Претседателството за раководство со кризи и итни случаи (АФАД) при Владата на Република Турција испрати донација од 500 машини за перење и 500 кујнски сета за настраданите од поплавите, што на 6 […]