Ознака: појадок

Кулинарство

Брзи и здрави рецепти за појадок кој ќе ве заситат до ручекот

Сите се чувствуваа гладни два часа по појадокот. Експертите велат дека причината е тоа што палачинките, тостот и колачи се сметаат за вообичаен појадок. ” Добра храна е, но не […]

Сцена

Со оваа намирница се штити од болести, а може да си ја дозволи секој – еве што појадува Новак Ѓоковиќ

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ секојдневно консумира целер и тоа во сирова форма. Ѓоковиќ е човек кој обрнува огромно внимание на својата исхрана и сопственото здравје. Тој важи за спортист […]

Сцена

Омилениот ручек на Јелена и Тара Ѓоковиќ: какво смути пие ќерката на Ноле?

Сопругата на Новак Ѓоковиќ, често знае да ги споделува нејзините здрави оброци со своите следбеници на Инстаграм. Иако ретко можеме да ги видиме лицата на нивните дечиња Тара и Стефан, […]

Здравје

Појадок кој го закрепнува целото тело: Се јаде 3 пати неделно, ги исфрла наталожените токсини и ги топи масните наслаги

Овој едноставен рецепт ќе ви помогне целосно да го исчистите телото од наталожените токсини, да го забрзате метаболизмот и да ја подобрите работата на дигестивниот систем. Состојките поволно делуваат на […]

Кулинарство Сцена

Принцот Чарлс на социјалните мрежи го откри својот омилен појадок – печени јајца со спанаќ и британско сирење

Принцот Чарлс на социјалните мрежи го откри својот омилен појадок – печени јајца со спанаќ и британско сирење. Принцот својот омилен рецепт го сподели по повод интернет-фестивалот посветен на британското […]

Нега и убавина

Ова е најздравиот појадок на светот: Го намалува крвниот притисок и ризикот од појава на дијабетес

Појадокот е најважниот оброк во денот, па важно е тој да биде добро избалансиран и сочинет од вистинските намирници За да имате добро здравје, покрај физичката активност, важно е да […]

Кулинарство

Прави чуда: Почнувајте го секое утро со оваа напивка и за 14 дена нема да имате ни грам сало на стомакот!

Ако ја направите оваа едноставна промена и го почнувате утрото со оваа напивка наместо со вообичаениот појадок, килограмите брзо ќе почнат да се топат. Зеленото смуди најпрво ќе почне да […]

Нега и убавина

Започнете го денот со банана и чаша топла вода – оваа комбинација прави чуда на празен желудник

Бананата е полна со витамини, минерали, влакна и други хранливи состојки за нашиот организам. Таа е вистинска енергетска бомба бидејќи нѝ ја дава сета потребна енергија за извршување на секојдневните […]