Ознака: предјадења

Кулинарство

Згодни за појадок или ручек, може да ги чувате во замрзнувач и по потреба да вадите и печете

Згодни за појадок или ручек, може да ги чувате во замрзнувач и по потреба да вадите и печетеСостојки: ½ кг готови кори 3 јајца ½ кг сирење 125 гр стопен […]

Кулинарство

ГОТОВИ ДОДЕКА ДА ТРЕПНЕШ: Мини пици без потреба од киснење на тестото

Брзи меки и без потреба од дигање на тестото.Состојки: за тесто: 600 гр брашно 1 прашок за пециво 10 гр свеж квасец половина лажичка шеќер половина лажичка сол 50 гр […]

Кулинарство

МАРГАРИТИ – кога ќе пробате, ќе барате уште! Одлични за појадок, ужина или вечера…

Одлични за појадок, ужина или вечера…Состојки: 1 коцка квасец (30 гр) 1 јогурт 100 мл мелко малку сол 1 лажица шеќер 500-600 гр брашно малку масло 200 гр сирење 3 […]

Кулинарство

Има нешто повкусно и од ПИЦА, а тоа се вика ФОКАЧА! – Морате да го пробате овој деликатес!

Еве како да ја приготвите оваа фокача…Рецепт со кој ќе направите промена во секојдневното мени. Еве како да ја приготвите оваа фокача: 500 гр брашно 1 сув квасец 350 мл […]