Ознака: прељуба

Љубов и секс

Зошто луѓето изневеруваат иако се во среќна врска? – Број 4 е поразителна причина!

Зошто луѓето изневеруваат? Постојат многу одговори, но доста е покомплицирано кога врската во која прељубниците се одлучуваат на овој чекор е среќна.Терапевтот за парови Естер Перел, открила пет причини поради […]

Фото

Маж отишол на службено патување: Побарал од жена си да му испрати слики и веднаш пуштил молба за развод!

Деновиве на социјалните мрежи кружи контроверзна фотографија која наводно била причина за развод на една млада брачна двојка.Се тврди дека сопругот бил на службено патување, а сопругата многу му недостасувала […]

Живот

Побарал ДНК анализа за своите 7 деца: СЕ ШЛОГИРАЛ кога пристигнале резултатите!

Жељко од Кикинда одлучил со ДНК анализа да утврди дали е татко на седумте деца, кои му ги родила сега веќе поранешната жена Олгица.Одлуката не била лесна – сѐ почнало […]

Живот

Ја изневерил сопругата со која имаат 2 деца: Нејзината одмазда му донесе НЕВИДЕН СРАМ!

Американецот Мајк не го спречиле брачните завети да најде љубовница преку Интернет. Тој направил профил на Тиндер, апликација за наоѓање партнери, иако има жена и две деца.Но, кога неговата сопруга […]

Сцена

Нов холивудски скандал: Откриено е со кого Џеј Зи ја изневерил Бијонсе!

Откако Бијонсе признала дека песната „Sorry“ му ја посветила на сопругот Џеј Зи, сите ги интересираше само една работа – која е жената со која раперот ја изневери сопругата.Светот го […]

Фото

Го зеде мобилниот телефон на сопругот за да побара број и откри дека је изневерува – следеше брутална одмазда на Фејсбук!

Барајќи го бројот од дадилката, една жена од Флорида открила шокантни фотографии во мобилниот телефон на нејзиниот сопруг.Експлицитните фотографии на една келнерка ѝ биле доволни за да сфати дека тој […]

Сцена

Прељуба е причина за лошиот перформанс на Новак Ѓоковиќ: Тенисерот е ФАТЕН НА ДЕЛО!

Приказната на италијанскиот весник „Газета дело спорт“ добива нов тек, според кој изгледа дека боливудската афера на Новак Ѓоковиќ не била чаршиски муабет.Пред извесно време се шушкаше дека Ноле имал […]