Ознака: протести

Занимливости

Бугарската полиција стана хит низ целиот свет: Употребија солзавец, но заборавија на една работа- истиот им се врати како бумеранг

Бугарија во текот на викендов се справи со големи протести во пресрет на референдумот за промена на системот на власт како и за добивање на нов устав, а поради еден […]

Вести Свет

Протестите на “Жолти елеци” во Франција продолжуваат

Ова е 12-ти викенд по ред како “Жолтите елеци” протестираат ширум цела Франција против политиките на претседателот Емануел Макрон и неговата Влада. И покрај тоа што се прифатени дел од […]

Вести

МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА утре свикува состанок на кој ќе се дискутира за новонастанатата ситуација

Од наши извори во МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА дознаваме дека утре ќе се состане телото кое раководи и донесува одлуки. Како што ни најавија ќе се расправа и за насилното прогласување на […]

Издвојуваме

За лажниот проповедник Миленка и неговите кози

Има еден човек кој во народот се претставува како патриот, радикал, националист итн… Сите го знаете храбриот Миленка козарот. Тој што повикува секогаш на протести, а оди само каде што […]

Македонија

И денес протести пред Собранието против уставните измени

И  покрај студното време и снегот група граѓани и денес излегоа на протест пред Собранието на Република Македонија против уставните измени. Тие велат дека протестот е за одбрана на македонското […]

Издвојуваме

Повик за масовен сенароден протест на 9-ти Јануари за заштита на правниот поредок во Македонија

Водени од вистинските европски принципи на почитување на уставот и правната држава, понесени од основните постулати и принципи за самоопределување и идентификација на секој народ од повелбата за човекови права […]

Вести

Ова го нема во другите медиуми – МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА протестираше вечерва!!!

За жал владее информативен мрак како во среден век, нешто незапаметено досега во Македонија. Имало режими и режими, но барем се известувала јавноста за активностите и на опозицијата. Во случајов […]

Вести

Македонската дијаспора повика на митинг на 9 јануари пред Собранието на РМ

Среќна нова година 2019! Би сакале да повикаме и учествуваме на масовен протест на 9 јануари 2019 година по повод најавеното гласање во парламентот за уставните промени. Секој да допринесе […]

Вести Регион

Протестите се проширија низ поголемите градови во БиХ

Синоќа голем протест се одржа во Бања Лука. Причина е неразјаснетото убиство на момчето Давид Драгичевиќ, чиј татко беше уапсен зашто не се појавил на судење, а при апсењето полицијата му […]

Вести

Европско координативно тело на Македонците – СООПШТЕНИЕ ДО МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ

СООПШТЕНИЕ ДО МАКЕДОНЦИТЕ ВО СВЕТОТ Почитувани браќа, сестри Македонци од македонската дијаспора , во тек се организирани протести и блокади против уставните измени со кои Македонците дома и во светот […]