Ознака: протести

Вести

Голи гра ди, сребрена боја “Марианс” се соочуваат со полицијата во Париз (ФОТО)

Жолтата боја на француските протести се измеша со црвена и сребрена боја, бидејќи неколку полуголи жени кои се облечени како Маријана – францускиот национален симбол – се соочија со полицијата […]

Вести

Осма жртва на протестите во Франција

Францускиот министер за внатрешни работи, Кристоф Кастане, синоќа изјави дека уште едно лице загинало во протестите на движењето „жолти елеци“, со што бројот на загинати од почетокот на протестите во […]

Вести

МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА на состанок со ОБСЕ по повод полициската бруталност на протестите

СООПШТЕНИЕ Денеска во 10.00 часот одржан е состанок со ОБСЕ, Пренесени се сите наши забелешки во врска со прекумерна употреба на сила од страна на полицијата. Предадени им се сите […]

Издвојуваме

Полицијата насилно ги тргна демонстрантите на МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА од раскрсниците

Полицијата насилно ги тргна демонстрантите на МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА од раскрсниците. Се побрутално и понасилно се однесува полицијата кон демонтрантите од МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА. Зачудува и уште еден факт, нема ниту еден […]

Вести

Тортевски до МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА / БОЈКОТИРА – да ве еб ам у уста… (видео)

За време на протестот на МАКЕДОНИЈА БОЈКОТИРА адвокатот Александар Тортевски со кола агресивно се впушти кон тие што учествуваа во протестите. Дури се закани и дека ке ги прегази со […]

Љубов и секс

Додека едни протестираат во Париз, други воделе љубов на тераса

На социјалната мрежа твитер се појави видео од моменталните случувања во Париз. И додека едни протестираат по улиците, други имаат секс на тераса. Кој како му чини. Неко протестује, а […]

Вести

Медиумите во Македонија не пренесуваат. Полицијата брутална кон демонстрантите од МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА (видео)

Ова што ќе го гледате го нема на ниедна телевизија и на ниеден портал, за жал. Македонија во пресрет на промената на Уставот и името тоне во информативна блокада каква […]