Ознака: протести

Македонија

Тетово постојано е со зголемено загадување на воздухот-Општината не презема ништо, протестираат основците

Според официјалните податоци за загадувањето на воздугот со ПМ 10 честички овие денови во Тетово тоа се движи околу и под 50 микрограми на метар кубен воздух. Тоа е причината […]

Бавча

Повик за протести на 5 јули од Палчо, не шетај по Струмици и не раскажувај приказни како Мицко

Со два статуси Палчо повика на протести во четврток. Не раскажувај приказни пред камера како Мицковски, застани пред парламентот, одбрани ја Македонија. Не шетај по Струмици, застани во одбрана на […]

Коментари

Мицковски ќе организира протести, се сети после година дена на УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ

На вчерашната седница ИК на ВМРО-ДПМНЕ по серија на критики од јавноста, е донесена одлука во наредниот период да организира протести со кои, како што наведува партијата, ќе се застане на […]

Вести

Алсат: МВР најави кривични против Бачев и Петровски

Полицијата најавува мерки против лидерот на проруската „Единствена Македонија“, Јанко Вачев и екс-функционерот на ВМРО-ДПМНЕ Филип Петровски за синоќешниот протест пред куќата на пратеникот Сашо Василевски и навредите што беа […]

Вести

Македонија Блокира повика на обединување!

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“ во кој членуваат 84 организации од земјата и дијаспората, го повикува Движењето „Бојкотирам уставни промени“, на […]

Издвојуваме

Со лаги не се брани Македонија. Потребна е акција и потребно е да се обединиме!

Соопштение на ЕДИСТВЕНА МАКЕДОНИЈА: Со лаги не се брани Македонија. Потребна е акција и потребно е да се обединиме! На денешната прес конференција на Движењето Бојкотирам уставни промени беа кажани […]

Вести

Кој е Александар Трајковски: Вчера го предводеше протестот за Груевски, во 2013 кршеше прозори во општина Центар

Порталот Фокус објави сторија за Александар Трајковски. Кој е човекот кој вчера го предводеше „протестот за правда“ за Никола Груевски, и беше главен говорник? Тој се претстави како Александар Трајковски и […]

Вести Македонија

Протест пред Собрание

Пред почетокот на собраниската седница на која почна постапката за Уставни измени, пред зградата на Собранието на Република Македонија се собраа група граѓани, кои протестираат против таквата постапка, јавува Прессингтв.мк. […]

Вести

Масовни протести за независност на Каталонија

Неколку стотици илјади луѓе протестираа синоќа во Барселона и други градови во шпанската област Каталонија, повикувајќи на независност и на ослободување од затвор на лидерите на каталонското сепаратистичко движење. – […]

Вести Регион

Се спасивме, но сеуште сме во шок – турско семејство нападнато во Солун

Турското семејство Озерен отпатувало на викенд во Солун, но ни крајот на умот не им било што може да ги снајде. Шетајќи крај брегот на Егејот влетале во толпа на […]