Ознака: протести

Вести

Македонија БЛОКИРА утре ќе блокира раскрсници

Соопштение на МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА за утре (10.12.2018) Отпорот на „жолтите елеци„ продолжува! Понеделник од 15 часот се блокира раскрсницата кај Црвен Крст! Македонците имаат света должност масовно да излезат во […]

Вести Свет

Ердоган со загриженост ги следи протестите во Франција

Како што пренесува агенцијата “Анадолија“ турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека со загрижност ги следел демострациите на „Жолтите елеци„ во Франција. Тој остро се спротивставува на хаосот предизвикан од […]

Вести

Протести на „жолтите елеци“ и во Холандија и Белгија (фото)

Протести на „жолтите елеци“ и во Холандија, Ротердам. Како што се чини се шири бранот на протестите против естаблишментот и европската бирократија насекаде. Запален е огнот на отпорот. Протести имаше […]

Коментари

Чизкејковци се пофалија дека протестирале, следеше лавина од реакции (негативни)

Како што може да се забележи од фотографиите Чизкејк, човекот што им ја хакирал страната на Бојкотирам се пофалил дека бил во кампот на МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА. Пусти мерак за берење […]

Вести

Армијата се движи кон Париз, страв од катаклизмични последици утре

Армијата се движи кон Париз, страв од катаклизмични последици утре. Владата во Елисејските полиња стравува од можен обид за државен удар утре на протестите кога се очекува кулминација на жестокоста […]

Вести

Стравувања во Париз дека жолтите елеци може да извршат државен удар

На протестите во Франција во сабота државата ќе се брани со 90.000 полицајци од „жолтите елеци“. Се поголеми се стравувањата дека ова движење може да изврши и државен удар. Веќе […]