Ознака: регион

Балкан

Свирепо убиство сред бел ден го потресе регионот: Поранешен полицаец застрела сопственик на фитнес центар

Пензиониран полицаец и кандидат за пратеник на Златна зора со 3 истрели од огнено оружје, застрела маж сопственик на фитнес центар.Убиството се случи вчера во центарот на Атина кусо пред […]

Балкан

Регионот побеле: Снегот доаѓа

Во соседна Србија паднаа 10 сантиметри снег, објавуваат тамошните медиуми. Дождот кој врнел цела вечер утрината се претворил во снег кој за неколку часа на највисоката кота кај Златибор создал […]

Балкан

Регионот се уште се тресе: Силен земјотрес пред неполн час во Хрватска и БиХ

Земјотрес со магнитуда од 4,5 степени во 11:25 часот ги стресе Хрватска и Босна и Херцеговина.Според податоците од Европско медитеранската сеизмололша опсерваторија, земјотресот е на длабочина од 6 километри со […]

Балкан

Трагично утро: Млада девојка скокна од зграда

Утринава околу 07:00 часот, станарите од една зграда на улица Војвода Степе 500 на Воѓовац, пријавиле дека девојка В.А. (27) извршила самоубиство со скок од третиот кат.Сведоците на оваа трагедија […]

Балкан

Страшна дрога на границата со Србија: Досега има убиено 28 луѓе!

Минатата недела нова психоактивна супстанца МДМБ-ЦХМИЦА, која на улица се нарекува „црна мамба“, ставена е на листа за рано предупредување за нови психоактивни супстанци, што овозможува законски мерки против лицата […]

Балкан

Експлозија во познато туристичко место: Двајца загинати!

– Во силна експлоизија, што денеска одекна во которската населба Муо, две лица загинаа, јавија црногорските медиуми.Порталот Cdm наведува дека загинале двајца жители на Котор. Експлозивната направа била фрлена околу […]