Ознака: рецепт

Здравје

Зошто секоја вечер треба да натопите неколку бадеми во вода?

Сите нутриционисти препорачуваат секој ден да консумирате барем по неколку бадеми, но нивната хранливост се зголемува доколку навечер ги оставите потопени во вода.Натопените бадеми во вода имаат многу поголема количина […]

Кулинарство

Здраво, брзо и евтино: Рецепт за наједноставно рижото како од ресторан – готово за 15 минути

Омилениот зеленчук и ориз ви се доволни за оброк за паметење. Рижотото се подготвува многу брзо, а вака подготвено ќе биде превкусно и ќе посакате повторно да им го послужите […]

Кулинарство

Рецепт за еклер торта што не треба да ја печете

Ова француско слатко чудо се прави многу брзо и многу лесно.Рецепт за еклер торта што не треба да ја печете Потребни состојки:450 грама крцкави бисквити500 милилитри млеко2,5 лажици пченкарен сируп3 […]

Кулинарство

Само 3 состојки: Сочна, мека и лесна торта што ќе стои повеќе од еден ден само ако имате челична волја

Пандишпанот порано се печел во старомодни тави без маснотии или хартија за печење, па се оставал да се олади наопаку, а потоа се одделувал од ѕидовите на тавата со нож. […]

Здравје

Ве боли главата? Овој еликсир ќе ви помогне побрзо од лекови!

Кој немал главоболката? Тогаш обично посегнуваме по секое средство против болки што го имаме при рака. Меѓутоа, доколку го направите овој еликсир, многу ќе ви помогне, а воедно и поволно […]