Ознака: сало

Живот

Зошто најтешко се симнува салото околу стомакот?

Повеќе килограми, односно маснотии наталожени на половината е нешто што не ги одбегнува дури ни слабите луѓе. Стомакот е всушност најспецифичниот дел од телото кога е во прашање слабеењето, но […]

Сцена

Тече сало, a целулитот боде очи: Нина Бадриќ направи катастрофална модна грешка

Нина Бадриќ одржа концерт на тврдината Св. Миховила, а за потребите на пригодата облече елегантна бела тоалета , која не баш и прилегаше на линијата и килограмите. Имено, нејзиниот стомак […]

Живот

Четири најдобри намирници кои го топат салото на стомакот

Одредена исхрана и правилна диета играат голема улога доколку сакате да поработите на своето здравје, но и изглед, особено ако сакате да имате рамен стомак. Житарки Тие влегуваат во групата […]

Живот

Конзумирајте ја оваа смеса и за три недели салото на стомакот ќе го снема

Тргнете го салото од стомакот кој е една од најкритичните зони со три намирници од кујната кои се многу корисни и здрави.Ренот има доста витамини и е многу корисен, има […]

Живот

Внимавајте! Доколку имате сало на овие делови од телото ви се закануват сериозни заболувања

Дебелината е се почестa причина за малигните заболувања, иако од рак во моментов најчесто заболуваат пушачите.Десет сантиметри повеќе во струкот може да го зголемат ризикот да заболите од рак за […]

Живот

Внимавајте! Доколку имате сало на овие делови од телото ви се закануват сериозни заболувања

Дебелината е се почестa причина за малигните заболувања, иако од рак во моментов најчесто заболуваат пушачите.Десет сантиметри повеќе во струкот може да го зголемат ризикот да заболите од рак за […]

Живот

Мешавина поради која ќе полудите: Користете ја секоја вечер и ќе го симнете и последниот грам од салото!

Конечно ќе успеете да го постигнете она што од секогаш сте го сакале!На сите нас добро ни се познати одличните својства на медот по здтавјето, како и суперздрава комбинација со […]

Живот

Ве мачи салото на стомакот? Ви преставуваме идеални совети за израмнување на стомакот

Намалете го внесот на алкохол бидејќи тој  е калориска бомба полна со шеќери, а шеќерот од алкохолот оди  право во  стомакот  и  таму  се таложи.Доколку ве мачи вишокот сантиметри  во […]

Живот

Само 2 лажици дневно од овој сируп и салото од стомакот ќе исчезне

Намирница која е исклучително хранлива, има способност да го забрзува метаболизмот, а со тоа и да ги топи масните наслаги.Ренот е исклучителна намирница која има исклучителни антибактериски својства, не содржи […]

Живот

Природен СОК кој е хит на интернет! Речете ЗБОГУМ на салото на стомакот!

Кога Питер Карвел, на Јутјуб објавил рецепт за подготовка за фантастичен напиток за слабеење, сите полудеа за него.Станува збор за рецепт кој го добил од славни британски хомеопати, па не […]