Ознака: свадба

Сцена

Марија Шерифовиќ се омажи?!

Српската пејачка Марија Шерифовиќ, која со песната Молитва ја донесе Евровизијата во Србија, најверојатно се омажила во тајност. Пред некоја вечер, таа беше гостинка во емисијата „Narod pita“ на телевизијата […]

Сцена

Се мажи Емилија Пендева, најубавата тату мајсторка

Емилија Пендева, прочуен тату мајстор во земјава, позната и како девојката од спотот за песната „Лејди“ на Тоше Проески, рипна во тавче.  Убавата Емилија, и нејзиниот вереник Горан Коруновски ја […]

Занимливости

Свадбени фотографии што секој пар треба да ги има

Отсекогаш не привлекувале едноставните работи во животот како на пример топлото кафе на масата или пак патиките на дете расфрлани во дневната соба. Токму овие мали нешта ја прават сликата […]