Ознака: Скопје

Вести

Повторно НАПАДНАА обичен граѓанин: „Шарените“ по којзнае кој пат го допреа дното!

На очајот на активистите на шарената револуција му нема крај.На денешните протести и блокади во центарот на градот повторно беше нападнат граѓанин, а ова се случува само неколку дена откако […]

Вести

Хајндл: Да се стави крај на кризата со одржување на избори

За надминување на кризата потребно е да се реафирмира и ревитализира Пржинскиот договор  како валидна и обврзувачка рамка за реформскиот процес што претстои и да не се одолговлекува со неговата […]

Вести

Шарената револуција повторно БЛОКИРА: Напладне, блокади во центарот на Скопје

Сообраќајот во Скопје денеска во 12 часот ќе го блокираат демонстрантите на Шарена револуција и Протестирам. Блокади ќе има на 3 раскрсници во центарот на градот и тоа кај Судска […]

Црна хроника

ХОРОР во Скопје: Трупот на жена три дена се распаѓал на најфреквентно место!

Хорор во Скопје, тело на мртва жена три дена се распаѓало среде улица во центарот на градот. Кај Скопскиот Саем била пронајдена 35-годишната Весна Станковиќ. Телото на глувонемата жена веќе […]

Вести

Завршуваат дводневните средби на Хајндл со потписниците на Пржинскиот договор

Специјалниот пратеник на Германија за Македонија Јоханес Хајндл денеска, како што најави Германската амбасада, треба да ја информира јавноста за дводневните средби со потписниците на Договорот од Пржино.Хајндл вчера попладне […]

Вести

Повреден полицаец на вчерашните протести во Скопје

Полициски службеник вчера во 18:40 часот бил удрен од непознато маскирано машко лице  додека преземал дејствија за обезбедување на протест на булеварот „Партизански Одреди“ во Скопје.Како што информира МВР, лицето, […]

Вести

Денеска средби на Хајндл со потписниците на Пржинскиот договор

Специјалниот пратеник на Германија за Македонија Јоханес Хајндл денеска повторно доаѓа во Скопје на средби со потписниците на Договорот од Пржино.Како што информираат од Германската амбасада, Хајндл, за време на […]

Вести

Прв Македонски конгрес за орална и имплантна хирургија

Во Скопје следните два дена ќе се одржи Првиот македонски конгрес за орална и имплантнa хирургија со интернационално учество, на кој учествуваат 20-ина еминентни предавачи од Италија, Словенија, Србија, Германија, […]

Живот

Ве интересира како изгледаше Скопје завчера навечер?

Дали ве интересира како изгледаше Скопје завчера навечер?  Порталот ТЗМ.МК ги има најновите и најинтересни фотки од најдобрите места во Скопје. Што мислите беше празно или имаше журка? Еве линк […]

Сцена

Марјана повторно преубава и пресекси

Марјана повторно не изненади. Нема крај на убавината кога таа настапува. Сите со нетрпение ги очекуваме нејзините настапи. Знаете дека ПУЛС24 редовно пренесува и коментира за сите нејзини настапи. Веруваме […]