Ознака: Скопје

Вести

Две затруени деца итно пренесени на Детската клиника во Скопје

Две братчиња од прилепското село Депрешта, на возраст од четири и пет години, се во стабилна состојба, по укажаната медицинска помош на детската клиника во Скопје, каде попладнево итно биле […]

Вести

Дод Ѓерѓи: Во Тирана, Приштина и Скопје набрзо може да има терористички напади

Косовскиот бискуп, имзот Дод Ѓерѓи даде вознемирвачка изјава велејќи дека набрзо можни се терористички напади во Приштина, Скопје и Тирана, како последица на тоа дека некои луѓе се задоени во […]

Црна хроника

Повредени шест лица во десет сообраќајки во Скопје

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје извршила увид на 10 сообраќајни несреќи, од кои четири се со материјална штета и пет се со последица телесна […]

Вести

Започна изградбата на атмосферска канализација на улиците „Џон Кенеди“ и „Кемал Ататурк“

Градот Скопје денеска /29.06.2016 година, среда/ почна уште еден во низата капитални проекти за Скопје – проектот за изградба на атмосферска канализација на улиците „Џон Кенеди“ и „Кемал Ататурк“.На почетокот […]

Издвојуваме

Девет тимови во Скопје ќе се натпреваруваат за награда од 10.000 долари за борба против климатските промени и поттикнување на урбаната отпорност

Овој викенд во Скопје, на климатскиот камп, 9 тимови ќе се натпреваруваат за награда од 10.000 долари за борба против климатските промени и поттикнување на урбаната отпорност. Во април годинава, […]

Издвојуваме

Отворен е Дистрикт, вашиот нов омилен ресторан во центарот на Скопје

Без разлика дали планирате деловен ручек, романтична вечера или само пијалак со пријателите после напорниот ден, во планот за посета нека ви биде ресторанот Дистрикт. Овој новоотворен ресторан се наоѓа […]

Црна хроника

Повредени 7 лица во 10 сообраќајќи во Скопје

Седум лица се полесно повредени во пет од вкупно 10 регистрирани сообраќајки во изминатото деноноќие во Скопје. Во пет од сообраќајките е причинета само материјална штета. Со помош на специјалното […]

Вести

Цела кумановска администрација под закана на СДСМ на протести во Скопје!

Иако Зоран Заев јавно изјави дека СДСМ немал намер да носи автобуси од цела Македонија,  само од Куманово пристигнати се околу 30 автобуси.Оваа снимка направена на булеварот Теодосиј Гологанов ги […]

Вести

Пукање на Илинденска во Скопје

Две момчиња на мотор пукале во возило кое претходно го оштетиле. За среќа во инцидентот нема повредени.Вчера во 16,10 часот на бул.„Илинден“, поточно во непосредна близина на Зоолошка градина, додека […]