Ознака: сок

Живот

ДЕВОЈКИ! Сокот од ананас ги зацрврстува градите!

Често забораваме на благодетите на ова тропско овошје, а доколку сакате да го намалите вишокот килограми, да го прочистите организмот, но и да ги затегнете вашите гради, ананасот би можел […]

Живот

Природен СОК кој е хит на интернет! Речете ЗБОГУМ на салото на стомакот!

Кога Питер Карвел, на Јутјуб објавил рецепт за подготовка за фантастичен напиток за слабеење, сите полудеа за него.Станува збор за рецепт кој го добил од славни британски хомеопати, па не […]

Живот

СОК ОД ЃУМБИР: Напиток кој ги топи килограмите и истовремено го јакне имунитетот!

За дополнителна киселкаста нота, на ѓумбировиот сок можете да му додадете и малку лимон. Во неколку наврати истакнавме дека ѓумбирот лечи многу болести: ги ублажува симптомите кај артритис (за намалување на […]