Ознака: сол

Занимливости

Отстранете го мирисот на кромид од рацете со овој едноставен ТРИК!

На секоја домаќинка добро и е позната маката на сечењето кромид и мирисот кој упорно останува на рацете неколку часа, па и денови подоцна.Овие совети не само што се природни, […]

Видео

Сипал сол на песокот на брегот на морето: А потоа од песокот излегло нешто неверојатно!

Што  мислите  што  е ова?Морскиот растителен и  животински  свет  е многу  богат. Постојат  толку животински видови за кои  никогаш не сме ни  чуле. Но, оние кои  живеат  близу морето се […]

Живот

КОЈ БИ РЕКОЛ! Додадете го овој зачин во лубеницата и ќе стане уште посочна!

Лубеницата во лето носи големо освежување, а ја сакаме затоа што го хидрира организмот.Со еден неочекуван додаток, лубеницата ќе стане уште повкусна и посочна: исечените парчиња лубеница, едноставно зачинете ги […]