Ознака: сол

Живот

За фармерките да ви изгледаат како нови, потребна ви е само една состојка која сите ја имате во кујната

Потребна ви е само една состојка за да го вратите убавиот изглед на фармеркитеОва е одлчно упатство за млади домаќинки – кратко и јасно. Перењето алишта е уште една обврска […]

Локална самоуправа

ФРЛЕНИ 250 ТОНИ СОЛ НА ГРАДСКИТЕ УЛИЦИ И БУЛЕВАРИ, СОЛТА НЕ ФУНКЦИОНИРА НА ТЕМПЕРАТУРИ ПОД – 6 СТЕПЕНИ

Продолжуваат активностите на екипите на зимската служба на Град Скопје кои интензивно работат на терен на расчистување на градските улици и булевари по обилните врнежи на снег кои започнаа изминатава […]

Живот

Ставете чаша вода со овие две состојки во било кој дел од својот дом. По 24 часа ќе бидете многу изненадени

Со овој  едноставен  трик со природни состојки можете да го  освежите својот дом и  да се ослободите од негативна енергија. Подобро е отколку  да користите  хемикалии кои можат   да бидат  […]

Занимливости

Дали знаете зошто треба да истурите СОЛ околу својата куќа?!

Солта не е само главна состојка во кујна. Дали знаевте како може да ви помогне во секојдневниот живот?Солта може да го спречи ширењето на мравките Мравките се присутни на вратите, […]

Живот

Секогаш пали: Знаете ли зошто би требало да ставите сол во кафето?

Шеќер во кафето  е минато, па кога ќе го  сварите омилениот црн напиток, ставете малку  сол и причекајте  магија да се случи.Спиевте помалку  од  четири  часа минатата недела, а пред […]