Ознака: социјални мрежи

Вести

Интелектуалците порачуваат: Доста е од обидите за продажба и тргување со Македонија!

Голем број интелектуалци и професори преку социјалните мрежи порачуваат дека е доста од обидите за продажба и тргување со Македонија. Предупредуваат никој да не си игра со оган, бидејќи ќе […]

Сцена

Ана Ивановиќ најави соопштување на ВАЖНА ВЕСТ во 17 часот. За што станува збор?

Почетокот на сезоната за тенис во 2017 година е тука, а веќе се шират новости. Ана Ивановиќ на социјалните мрежи најави дека „ќе сподели нешто важно со нас, во живо“.Објавата […]

Вести

ВРИЕ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Фотографии со пораки за терористички напади во недела!

Се чини дека СДСМ секогаш има резервен трик во ракавот за да ја држи земјата во заложништво со криминални дејствија.За претстојните избори во недела на 11-ти декември претходно напишавме дека […]

Технологија

Сакате да исчезнете од интернет? Ова е решението за вас!

Многу луѓе на интернет имаат „куп профили“, а ако ви се здодеани, овој сервис ќе ви овозможи да ги избришете сите наеднаш.Иако можете поединечни профили да деактивирате поединечно, се појави […]

Сцена

ПОЛИЦИЈАТА ВО НЕВЕРУВАЊЕ: Пиша убиецот на Јелена Марјановиќ

Повеќе од седум месеци поминаа откако ја убија пејачката Јелена Марјановиќ на насипот во Борча. Полицијата и понатаму го бара причинителот на ова ѕверско дело.Неколку пати до сега се појавуваше […]

Вести

„Ја продаде Македонија“: Граѓаните запрепастени од изјавите на Заев го изразија гневот на социјалните мрежи

Антимакедонските изјавите на лидерот на СДСМ Зоран Заев пред Албанците во Швајцарија предизвикаа револт кај граѓаните. Социјалните мрежи вријат од коментари, граѓаните запрепастени од изјавите на Заев коментираат дека лидерот […]

Љубов и секс

Нова сексуална револуција: Младите немаат често секс. Еве зошто!

Младите луѓе денес имаат помалку секс од младите пред 30 години, покажува истражување спроведено во САД.Тоа вклучува информации за отприлика 27 000 луѓе и ги споредува податоците за сексуалниот живот […]

Занимливости

Парично ги казнил работниците бидејќи не ставале „лајк“ на неговите објави

Директор на една кинеска патничка компанија се најде во центарот на вниманието откако е откриено дека парично ги казнил своите 200 вработени, кои не ставале „лајк“ или не ги коментирале […]

Живот

Исповед околу која се расправа на Интернет: „Мојата ќерка е грда, и јас сум очајна поради тоа…“

На социјалните мрежи се појави потресна исповед на една мајка и предизвика големо внимание и лавина од коментари.Таа призна дека нејзината ќерка е едноставно „грда“ и дека нема убави црти […]

Живот

„ДЕВОЈКИ, ИЗГЛЕДАТЕ КАКО ИЗЛОЖЕНО МЕСО“: Порака на дечко го разбрани регионот!

„Дали навистина сакате да бидете дел од излог со изложено месо кое нормално еднаш се употребува, се заситува човек и следниот ден веќе гледа друго парче?“ – праша еден белграѓанец.Тој […]

Вести

Спинот на „Бриф“ предизвика потсмев на социјалните мрежи

Потпирајќи се на изјавите на неколку жители од подрачјата погодени со поплавите, порталот Бриф се обиде да направи спин со цел да спроведе уште една кампања за оцрнување на власта.Во […]