Ознака: социјални мрежи

Балкан Вести

Се сретнав со мојот колега од Република Северна Македонија, напиша Харадинај

Денес на социјалните мрежи премиерот на Косово, Рамуш Харадинај објави дека се сретнал со неговиот колега од, како што пишува, Република Северна Македонија. -Денеска се сретнав со мојот колега од […]

Живот

Социјалните мрежи се одговорни за депресијата кај тинејџерите?

Тинејџерките имаат двојно поголема веројатност за појава на депресија поврзана со користењето на социјалните мрежи, во споредба со тинејџерите, најмногу поради онлајн злоставувањата, пореметувањата во спиењето и незадоволството од сопствениот […]

Живот

Скратувањето на времето поминато на социјалните мрежи ги намалува осаменоста и депресијата

Барате начин да го подобрите вашето целокупно здравје? Едно ново истражување од Универзитетот во Пенсилванија покажало дека ограничувањето на времето поминато на социјалните мрежи на 30 минути дневно може да […]

Занимливости

Социјалните мрежи им помагаат на старите лица

Дружење преку социјални мрежи може да им помогне на стари лица кои страдаат од болки со намален ризик од развој на депресија, се вели во истражување на американски експерти. Постарите […]

Живот Магазин

Инстаграм и отвори врати на елитната проституција, како да е нешто нормално

Магазинот BOF објави дека сите истражување за социјалните мрежи и нивното влијание врз луѓето имаат поразителни резултати. Имено, се докажало дека Инстаграм предизвикува депресивни мисли и ниско ниво на самодоверба […]

Живот

Експертите го коментираат следењето на вашите поранешни партнери по социјалните мрежи

Колку пати ви се случило на Инстаграм да наидете на фотографија од вашиот поранешен партнер или само симпатија и после 10 минути да сфатите дека веќе сте стигнале до негова […]

Занимливости

Оваа опомена стана ХИТ на социјалните мрежи: Погледнете за што се жали овој Скопјанец!

Ваква опомена немате видено со сигурност!На жител во зграда на Димо Хаџи Димов број 47 му дошло преку глава од неговите комшивки, па решил јавно да се пожали и да […]

Сцена

Цеца предизвика хаос на социјалните мрежи!

Најголемата фолк ѕвезда на нашите простори, Светлана Цеца Ражнатовиќ важи за една од најсексипилните жени на естрадата.Ќерката на поранешниот фудбалер Владан Лукиќ правела свадба деновиве, а нејзина гостина била и […]

Занимливости

Доколку имате профил на оваа мрежа, веднаш избришете го

Доколку имате профил на оваа мрежа, веднаш избришете гоИако падна во заборав, една друштвена мрежа може да ви создаде големи проблеми. Интернет експертите повикуваат корисниците на некогаш популарната мрежа МајСпејс […]

Живот

Украла бебе од болница, но една трага и социјалните мрежи ѝ го спасија животот на малата Викторија

Се започнало кога Сајмон и Мелиса со своето новородено девојче Викторија биле во болничката соба, а во тој момент влегла медицинската сестра и рекла дека бебто мора да помине низ […]