Ознака: социјални мрежи

Видео

Зошто не треба целосно да им верувате на објавите на луѓето на Фејсбук?

Секој на Фејсбук изгледа како да води прекрасен живот. Забавни авантури, длабоки романтични врски, неверојатна работа.Сето ова понекогаш може да ве натера да се чувствувате несоодветно. Но, тоа е и лага. Никој […]

Економија

Објавите на социјалните мрежи на Селена Гомез вредни 550 000 долари

Пејачката се искачи на тронот како највлијателна личност на социјалните мрежи.Селена Гомез не е само најследена личност на Инстаграм. Со речиси три милиони лајкови, кликања и споделувања на секој пост, […]

Вести

РЕАКЦИИТЕ НЕ СТИВНУВААТ: Опозициските мегафони гневни на СДСМ за поразителниот договор

Не стивнуваат реакциите на опозициски активисти, мегафони и разни левичарски партии по вчерашниот договор на четирите најголеми политички партии за излез од кризата. Тие ја обвинуваат опозициската СДСМ дека ги […]

Вести

ФОТО: Најагресивните опозициски перјаници РАЗОЧАРАНИ од постигнатиот договор меѓу патриите

Најгласните перјаници на СДСМ преку социјалнте мрежи ги искажуваат својот револт и разочараност од постигнатиот договор меѓу политичките партии.Опозициските колумнисти и професори го искажуваат револтот велејќи дека СДСМ мислат само […]

Вести

На социјалните мрежи очајно се бараат исчезнатите во масакрот во Ница

Терористичкиот напад во Ница однесе најмалку 84 животи, додека над 100 лица се сместени во болница. Бидејќи идентитетот на жртвите не е објавен се уште, голем број семејства преку социјалните […]

Вести

Груевски е првиот политичар во Македонија со над 200.000 фанови на Фејсбук

На фан страната на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, се регистрирани над 200.000 фанови.Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски според сите анкети е политичар кој ужива најголема доверба кај граѓаните, а […]

Живот

Татко направил своја верзија на селфијата на ќерка му за да и покаже колку глупаво изгледа

Челзи Мартин е просечна тинејџерка која тврди дека е експерт за правење селфи. Но, се чини дека не мислат сите така. Имено, на таткото на Челзи, Крис, не му се допаѓал […]

Инстаграм

Ова е мајката која буквално сите ги иритира на социјалните мрежи!

Се сеќавате ли на 30-годишната моделка Сара Стејџ која ги воодушевени сите со плочките на стомакот додека е во осмиот месец од бременоста?Многу луѓе се разгневија дека ритамот и нејзината […]

Живот

Средба од социјалните мрежи?!

Комуницирате подолго време на некоја од социјалните мрежи, a лично не ја познавате личноста. Доаѓа и тој ден кога закажувате состанок, на кој веќе конечно ќе се запознате. Еве неколку […]