Ознака: среќа

Сцена

Ана Ивановиќ: Бликаме од среќа и љубов. Нашето момче доби помал брат

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер имаат среќна вест. Славниот пар му посака добредојде на своето второ дете. 31-годишната поранешна српска тенисерка и 35-годишниот германски фудбалер добија уште едно синче. „Бликаме […]

Живот

Со правилна исхрана против симптомите на депресијата и анксиозноста

Освен што предизвикува мрачен поглед кон светот, депресијата предизвикува и физички симптоми како главоболка, замор, несоница и проблеми со варење. Научниците истакнуваат дека со балансирана и правилна исхрана во телото […]

Живот

За среќа е потребно малку!

Отворете ги очите и погледнете околу себе. Што забележувате? Можете да почувствувате среќа во вас или да ја видите наоколу? Дали знаевте дека на вистински среќните луѓе не им треба […]

Живот

Сигурни знаци дека ви е потребна итна промена доколку сакате да бидете среќни

Веќе подолго време имате чувство дека секојдневието ви е безлично, а активностите кои ги правите не ве радуваат како порано. Исто така, имате песимистички очекувања за исходот на сите ваши […]

Коментари

СИТЕ СРЕЌНИ ЗЕМЈИ НАЛИКУВААТ ЕДНА НА ДРУГА, СЕКОЈА НЕСРЕЌНА ЗЕМЈА Е НЕСРЕЌНА НА СВОЈ НАЧИН…

Нашиот е најтежок. Вистина сме мала држава, но жално е што станавме безимени, ситни и незначајни. И покрај тоа што државниот врв поништи и се откажа од се што е […]

Љубов и секс

Рецепт за среќна врска: Паметните парови ги избегнуваат овие работи!

Во животот , а особено во љубовта, некогаш мора да избереме дали ќе бидеме во право или ќе бидеме среќни. Добриот стар „прости и заборави“ механизам е неопходна состојка во […]