Ознака: среќа

Живот

Фенг шуи совети за да привлечете среќа на најлудата ноќ!

Оваа година не претерувајте со декорирање на празничната трпеза – одлучете се за нешто поедноставно. За само три денови ќе ѝ посакаме добредојде на новата, 2021-ва година. Иако оваа година […]

Живот

Жената е најубава кога е сакана, не е до шминката, до среќата е

Како што може да се забележи од многу различни аспекти на односите, мажите имаат тенденција, да уживаат во доминантнитe улоги кои им даваат чувство на контрола. Изразите како што се: […]

Сцена

Секоја свекрва го бара тоа од снаата: Цеца откри што единствено сака од Богдана само неколку часа по раѓањето на внукот

Светлана Цеца Ражнатовиќ не ја симнува насмевката од лицето откако вчера стана баба. Таа вчеравечер пред српските медиуми откри на кого личи малиот Жељко, но и што и порачала на […]

Живот

Потребни ви се само 10 минути дневно: Направете ги овие работи и ќе бидете поздрави и посреќни

За будење на организмот и зајакнување на вашиот имунитет потребни ви се само 10 минути дневно. Затоа заборавете на изговорите и почнете да мислите на вашето здравје. Една минута за […]