Ознака: стомак

Здравје

Сакате да го изгубите салото околу стомакот? Еве што треба да појадувате!

Од најмлади до најстари, сите знаат дека појадокот е најважниот оброк во денот. Затоа, дури и да сте на диета, не го прескокнувајте. Потребно е само да ги изберете вистинските […]

Нега и убавина

Како да ја затегнете кожата на стомакот по слабеењето или породувањето: 9 најважни правила!

Не, не станува збор за напорно вежбање или естетска корекција Жените кои вежбаат најмалку 2,5 часа неделно за време на бременоста, најверојатно побрзо ќе ја вратат својата тежина по породувањето. […]

Живот

Глава, стомак, нозе: Делови од телото што откриваат колку сте паметни

Вашиот мозок не е единствениот дел од телото што открива колку сте паметни. Прочитајте кои се четирите делови од телото што откриваат дали сте надпросечно интелигентни. Глава, стомак, нозе: Делови […]

Живот

Научниците со интересно откритие: Бебето во стомакот на мајката плаче и сонува, а од 4-от месец го прават и ова

Бебињата се неисцрплива тема речиси од моментот на зачнување. Особено интересни се малку познатите детали поврзани за периодот на бременоста на нивната мајка. Занимавајќи се со овој период од животот […]

Нега и убавина

Природен напиток: Едноставен трик за рамен стомак

Доколку сакате и понатаму да имате рамен стомак, а правењето на стомачни вежби ви изгледа многу напорно, тогаш обидете се да го испробате овој напиток кој на многумина им помогнал […]

Живот

Од стрес, бременост или алкохол – Каков стомак имате и како да се ослободите од вишокот?

Од стрес, бременост или алкохол – Каков стомак имате и како да се ослободите од вишокот? Повеќето жени мислат дека вежбањето во теретана е најдобриот начин да се добие рамен […]

Живот

Зошто најтешко се симнува салото околу стомакот?

Повеќе килограми, односно маснотии наталожени на половината е нешто што не ги одбегнува дури ни слабите луѓе. Стомакот е всушност најспецифичниот дел од телото кога е во прашање слабеењето, но […]