Ознака: Тео Волкот

Меѓународен фудбал

Сити го убедил Волкот?

Англиските медиуми пренесуваат дека фудбалерот на Арсенал, Тео Волкот, е договорен со тимот на Манчестер Сити. Според шпекулациите кои ги пренесуваат англиските медиуми, се вели дека Волкот сигурно ќе игра […]

Меѓународен фудбал

Фалкао и Волкот прва мета на Челзи

Роман Абрамович не се откажува, јануарскиот преоден-трансфер период ќе биде прилика да додатно го засили својот тим и створи екипа која во наредниот период ќе претставува сериозен натпреварувач на фудбалската […]

Меѓународен фудбал

Фарфан во Јуве

Јувентус е спремен да одвои 15 милиони евра за првотимецот на Шалке, Џеферсон Фарфан, доколку Тео Волкот постигне договор со Арсенал околу продолжување на договорот. Германските медиуми пренесуваат дека Јувентус […]