Ознака: тони михајловски

Вести

Михајловски: Намерата е да се федерализира земјата

Никогаш не било попотребно да се брани Македонија, бидејќи сме нападнати на сите полиња од социјалното живеење и од политичкиот живот, истакна Тони Михајловски на денешната трибина на ГДОМ во […]

Вести

ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНА СНИМКА ОД 2001 ГОДИНА: Како „Лавовите“ заедно со Пандов, Михајловски, Петровски станаа најомразени, а УЧК херои!

Сега веќе далечната 2001 година, време во кое се водеа жестоки политички игри, обиди за редефинирање на Македонија, времиња во кои се истакнаа Македонците кои на крајот беа предадени од […]

Вести

Тони Михајловски упати апел за помош на настраданите!

Актерот Тони Мијаловски на Фејсбук апелираше до сите негови колеги утре да му се придружат и заедно да им помогнат на поплавените граѓани во скопскиот регион.Ова е неговиот апел: „Јас […]

Сцена

ФОТОГРАФИЈА СТАРА 25 ГОДИНИ: Погледнете како изгледал Тони Михајловски со коса!

Тони Михајловски на Фејсбук објави фотографија од младоста со која предизвика позитивни коментари кај фановите и пријателите.Популарниот актер ја објави фотографијата за која вели дека е од пред 25 или […]

Сцена

Те гледавме и учевме од тебе – Тони Михајловски со емотивна порака до својот прерано починат колега

Актерот Тони Михаиловски на социјалната мрежа Фејсбук упати емотивна порака до својот прерано починат колега Ненад Стојановски. Стојановски беше еден од најпознатите актери во Македонија играше во голем број на театарски […]

Вести

Михајловски со песна до Шекеринска: „Пријатно попладне на госпожа Радмила и посакува ГДОМ“

Пријатно попладне на госпожа Радмила и посакува ГДОМ, со желба за помасовни протести и уште многу кираџии, напиша актерот и член на ГДОМ Тони Михајловски на својот ФБ профил.-Се надевам […]

Вести

Михајловски со песна до Шекеринска: „Пријатно попладне на госпожа Радмила и посакува ГДОМ“

Пријатно попладне на госпожа Радмила и посакува ГДОМ, со желба за помасовни протести и уште многу кираџии, напиша актерот и член на ГДОМ Тони Михајловски на својот ФБ профил.-Се надевам […]

Вести

ТОТАЛНО РАЗГОЛУВАЊЕ: Тони, Бато и Миленко ги „соблекуваат“ шарените!

Тотално „разголување“ на лажните вредности кои ги пропагираат „шарените молеро-фарбари“ се случи во последната емисија на Миленко Неделковски, во која гости беа Братислав Димитров и Тони Михајловски. Погледнете и слушнете ја […]