Ознака: храна

Живот

Во кои намирници се кријат здравите маснотии?

Избегнувањето на маснотиите во целост е нешто што докторите никако не го препорачуваат. На маснотиите се врзуваат разни витамини и минерали кои, во недостаток на маснотии, не се апсорбираат туку […]

Живот

Дали сте знаеле дека постои храна која можете да ја јадете неограничено?

Можеби звучи неверојатно, но сепак постојат одредени намирници кои можете да ги консумирате во огромни количини, а сепак да ја задржите оптималната тежина. Целер Целерот содржи дури 95% вода, но тоа […]

Вести

Уште 60 лица затруени во гостиварско, не јаделе иста храна

Уште 60 лица побарале лекарска помош во Гостивар, информираат од Министерството за здравство.Bо текот на ноќта, во гостиварската болница, лекарска помош побарале уште 60 нови лица со исти симптоми- дијареа […]

Живот

Детоксицирајте го организмот за само 3 дена со оваа диета

Токсините стигнуваат до нашиот организам преку храната, воздухот, лековите и козметичките производи, па затоа не би било лошо еднаш во месецот да му помогнете да се избори со нив.Доколку не […]

Живот

Како се живее без глутен: Што смеете, а што не смеете да јадете?

Омилена помеѓу познатите во Холивуд, одбегнувањето на храната која содржи глутен е одличен начин за прочистување на организмот, а воедно и губење на неколку вишок килограми.Исхраната без глутен се покажува […]

Живот

7 намирници кои ќе ви помогнат да ја спречите мигрената

Пред веднаш да посегнете по разни таблети, погледнете кои природни лекови ги имате во вашата кујна. Мигрената е една од најболните и најмачните болести која ги погодува луѓето и најчесто […]

Живот

Еве и како храната можете да ја вакумирате, иако не поседувате таков апарат

Сите ние знаеме дека многумина веќе на големо ја подготвуваат зимницата за претстојната сезона, а овој трик во контекст на таквите подготовки и тоа како ќе ви помогне!Најдобар начин за […]

Живот

Девет дена без шеќер- Резултатот е драматичен

Целосното избегнување на шеќер уште на краток рок има драматични резултати, покажала нова студија.Иако не пружа секоја храна еднакво чувство на награда, за повеќето од нас тоа го постигнува благото, […]