Ознака: цимет

Живот

Топ напитоци кои го забрзуваат метаболизмот!

Денес ви предложуваме топ 5 напитоци со цимет, кои ќе го забрзаат вашиот метаболизам.Меден напиток Ставете половина лажица цимет во шолја зовриена вода, поклопете и оставете да отстои половина час. […]

Живот

ОВОЈ РЕЦЕПТ МОРА ДА ГО ПРОБАТЕ: Јадете го само два пати дневно и килограмите ќе се стопат!

Доколку сакате да изгубите вишок килограми, мора да го пробате овој рецепт. Многу едноставно се подготвува.Состојки: 2 лажици цимет 1 лажица мед 1 литар вода Подготовка: Направете мешавина од состојките […]

Живот

Чај за слабеење од три состојки предизвика глобално лудило: Резултати веќе по 24 часа!

Промените ќе ги почувствувате веднаш, а веќе по седум дена ќе изгубите и  до  8см во обем на половината.Рецептот за слабеење од само три  состојки предизвика глобално лудило, поготово затоа […]

Живот

БЕЗ ригорозни диети! Пијте го овој НАПИТОК и за седум дена килограмите ќе се стопат!

Уште не е доцна да ја подготвите вашата фигура за годишен одмор…Ви претставуваме рецепт за напиток, од кој за кратко време ќе изгубите килограми, а при тоа, не морате да […]