Ознака: црна хроника

Црна хроника

Арачиновец нападнал полицаец во полициската станица во Кисела Вода

Вчераутро во просториите на Полициската станица Кисела Вода, полициски службеник физички бил нападнат од лицето Е.Н. (20) од село Арачиново, скопско, кое го привел во полициската станица. По целосно документирање […]

Црна хроника

Го фатиле со дрога, но ја голтнал, па починал

На Граничен премин Делчево на влез во Република Македонија, синоќа со патничко моторно возило „Мини купер “ со бугарска национална ознака се пријавил Д.А.(32) од Злетово, кој го управувал возилото, […]

Црна хроника

Повеќе лица приведени за двојното убиство на „Рузвелтова“

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски соопшти дека повеќе лица се приведени во СВР Скопје, на информативни разговори, со цел да се утврди точниот мотив и сторителите на двојното убиство […]

Црна хроника

И го одгризала увото на ќерка си зошто плачела

Можеби звучи неверојатно, но настанот навистина се случил во Русија во 2015 година. Катја Спесициева (9) почина од ненадеен застој на срцето. По страотната тортура од страна на нејзината 36-годишна […]

Црна хроника

Контролор на ЈСП се физички се пресметал со патник?

Како што дознаваме контролор на ЈСП се физички се пресметал со патник. Тој прво се заканувал па потоа и го нападнал патникот. Според полицијата, Г.М.(56) од скопското село Марино вчера на пладне […]

Црна хроника

Кривична пријава за тројца скопјани за 65 тешки кражби

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното ОЈО Скопје поднесе една кривична пријава и едно писмено известување против лицата С.М. (21), Б.А. (19) и С.Д. (20) сите од Скопје, поради […]

Црна хроника

Загина пред очите на родителите: Детали за трагедијата на автопатот Велес-Скопје

Дваесет и осум годишната Марија М. од Скопје го загуби животот синоќа околу половина час по полноќ во сообраќајна несреќа на автопатот Велес-Скопје пред населбата Отовица.Од МВР денес информираат дека […]

Црна хроника

Драма на Табановце: Во куфер откриена непозната растителна материја

Четириесет и четиригодишен струмичанец бил уапсен на пет километри од граничниот премин Табановце неколку часа откако избегал од автобусот со кој патувал.Откако автобусот пристигнал на граничниот премин, тој забележал дека […]

Црна хроника

Страшна несреќа: Девојка со хеликоптер донесена во болница

Страшна несреќа се случи во текот на вчерашниот ден на Попова Шапка, поточно на Титов Врв.Полицијата денеска информира дека во 13 часот и 25 минути било пријавено дека на планината […]

Регион

Тага и непребол – 6 месеци без малиот ангел, кој ѕверски беше силуван и убиен

Владица Рајковиќ (28) од селото Вратарница, во близина на Зрењанин, кој на 9 јули ја силуваше, а потоа и уби 3,5 годишната Анѓела Стефановиќ, вратен е во затвор од набљудување […]

Црна хроника

Еден загинат и тројца повредени во тешка сообраќајка кај Колари

Сообраќајна несреќа на магистралниот пат Кичево –Гостивар се случила вчера кај село Колари.Патничко моторно возило Мерцедес со охридски регистарски таблички излегувало од локалниот пат кој води во с. Колари при […]